Kuin netissä jotkut väittää?
Vastaukset 11
Niinhän jotkut väittävät tarjoamatta mitään todisteita, joten kannattaako heitä kuunnella?
No sitähän minäkin...- Anonyymi
Kolli, pienempää suuta tai meet jäähylle.
- Anonyymi
† Windowsin hiekkalaatikkoon on kissa pääsyt laskeen lastinsa. .†
- Anonyymi
Varmasti mainostajien mielestä
- Anonyymi
Ei se ole haitake. Avointa lähdekoodia ja löytyy kaupoista, mozilla, google, microsoft.
uBlockista löytyy eri versioita kun projekti on aikanaan jakautunut. Mainittu uBlock Origin (gorhill, Raymond Hill) ei ole haitake vaan erittäin hyödyllinen mainosten torjuntaohjelma.
https://en.wikipedia.org/wiki/UBlock_Origin
Kun asennatte lisäkkeitä selaimeen niin katsokaa millaista palautetta lisäke on saanut. Googlaamallakin löytää paljon tietoa asiasta.- Anonyymi
Eihän ne palautteet välttämättä kerro yhtään mitään. Lisäosa kun voi olla haitallinen vaikka se toimisi luvatulla tavalla.. Haittaohjelmien tekijät eivät ole tyhmiä..
- Anonyymi
Katselkaa sitten mainoksia älkääkä mussuttako.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän ne palautteet välttämättä kerro yhtään mitään. Lisäosa kun voi olla haitallinen vaikka se toimisi luvatulla tavalla.. Haittaohjelmien tekijät eivät ole tyhmiä..
Haittaohjelmien tekijöiden ei tarvitse olla mitään ruudinkeksijöitä, riittää että laitteiden käyttäjät on tyhmiä. Mutta joo, uBlock origin ei ole mikään "haitake".
- Anonyymi
Haitake se on!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haittaohjelmien tekijöiden ei tarvitse olla mitään ruudinkeksijöitä, riittää että laitteiden käyttäjät on tyhmiä. Mutta joo, uBlock origin ei ole mikään "haitake".
On se haitake!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2071560
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka182811- 51750
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm55737Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s36704Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät382669Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k50532- 30531
- 18525
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19516