Miehen exä ei halua että

Anonyymi

osallistun hänen ja miehen lasten juhliin? On outoa jos ei äitipuoli ole miehen lasten mukana juhlissa? Ennenkuulumatonta ettei äitipuoli olisi isän vierellä kun lapset juhlii.
Minusta exän ei kuulu olla siellä sillä hän on menneen talven lumia ja lastenon hyvä tietää että uusi äiti on äiti ja entinen äiti on entinen.
Minä meinaan olla joka juhlissa vaikka väkisin, se paikka on minun ei exä äidin.
Olen jopa ostanut karuille pitsimekot oranssit heille joulun juhliin joten katson että ne ovat päällä, ex äiti ei ole ostanut mitään, työtön kun on.
Minä kuulun jopa häissä miehen vierelle ja olla miehen tyttären kaasona, ex äiti voi mennä vaikka kapakkaan. Ei häntä enää tarvi kun olen pyörittänyt tätä huushollia jo kaksi kuukautta.
Exät siirtykää sivuun kun uudet äidit mullistaa koko perheen.

1

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on pakkomielle kertoa "oletetun miehen lapsista", miksi , joka päivä keksit uuden tarinan "miehen lapsista".MIKSI? Mikä sinua vaivaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      26
      5153
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      12
      3765
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3177
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      46
      2719
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1298
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      281
      1267
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      59
      1165
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1129
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      394
      1106
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      208
      1029
    Aihe