Miehen exä ei halua että

Anonyymi

osallistun hänen ja miehen lasten juhliin? On outoa jos ei äitipuoli ole miehen lasten mukana juhlissa? Ennenkuulumatonta ettei äitipuoli olisi isän vierellä kun lapset juhlii.
Minusta exän ei kuulu olla siellä sillä hän on menneen talven lumia ja lastenon hyvä tietää että uusi äiti on äiti ja entinen äiti on entinen.
Minä meinaan olla joka juhlissa vaikka väkisin, se paikka on minun ei exä äidin.
Olen jopa ostanut karuille pitsimekot oranssit heille joulun juhliin joten katson että ne ovat päällä, ex äiti ei ole ostanut mitään, työtön kun on.
Minä kuulun jopa häissä miehen vierelle ja olla miehen tyttären kaasona, ex äiti voi mennä vaikka kapakkaan. Ei häntä enää tarvi kun olen pyörittänyt tätä huushollia jo kaksi kuukautta.
Exät siirtykää sivuun kun uudet äidit mullistaa koko perheen.

1

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on pakkomielle kertoa "oletetun miehen lapsista", miksi , joka päivä keksit uuden tarinan "miehen lapsista".MIKSI? Mikä sinua vaivaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      80
      4607
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      210
      4569
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      65
      2375
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      73
      2373
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      60
      2286
    6. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      57
      2113
    7. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1886
    8. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1517
    9. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1328
    10. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      117
      1318
    Aihe