Pitkään seuranneena olen tullut seuraavaan johtopäätökseen: nuo "venäläiset?" trolliviestit ovat vastauksia ketjuissa, missä on jo sääntöjen vastaista seuralaishakua. Jos seuraa ei etsitä, ei niihin viesteihin myöskään heitellä trollauksia. Joten jos ylläpito olisi töittensä tasalla, ei koko trollausongelmaakaan olisi.
Tuosta voisi tietenkin vetää vaikka mimmoista salaliittoteoriaa, mutta kun siitä ei olisi hyötyä. Ylläpito ei hoida valvontaa ja muut kärsivät moderoinnin puuttumisesta.
Yksi näkökulma trolliviesteihin
2
87
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se tosiaankin tuollaiselta vaikuttaa.
Moi! Suomi24:ssä ei ole palstakohtaisia moderaattoreita. Moderointi tehdään pääasiallisesti käyttäjien tekemien ilmoitusten perusteella, joten jokainen voi siis omalta osaltaan vaikuttaa palstojen siisteyteen tekemällä ilmoituksia. Siihen en valitettavasti osaa kommentoida, millä perusteella spämmerit valitsevat tietyt palstat, mutta voisi kuvitella, että seksisivustojen "mainostajille" Seksi-kategoria olisi hedelmällinen maaperä saada klikkejä. Suomi24:än kirjoitettuja viestejä ei tarkisteta ennakkoon.
Terkuin,
Emma,
Suomi24-tiimi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso204241Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504059Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133236Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673056- 852662
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512632Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282303- 321878
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1191597- 201535