KT133 emo ja Athlon XP on kukaan kokeillut?

Netissä on juttua et KT133 emoissa sais toimimaan Atlon XP prossun, onko kukaan kokeillut?
5764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Riippuen emolevystä, Kerro tarkka merkki ja malli, helpottaa..

Äänestä

  • Peko kirjoitti:

    Emo on Asus A7V-E, siinä on VIA KT133E piirisarja. Täällä on juttua asuksen KT133 emoista ja XP prossuista http://www.a7vtroubleshooting.com/forum/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=tweaking

    Itselläni oli käytössä A7V-E ja Athlon XP 2100 (TB-B)@1700MHz. Eli toimi ihan speksien lupaamilla kelloilla. Tärkeää tuossa on, että prossu on kerroinlukoton. Jos kiinnostaa niin olen vaihtanut emoa (ongelmia USB:n kanssa) ja voin myydä kyseisen prossun (on kyllä tällä hetkellä kiinni kakkos koneessa). Eikös tuossa emossa kuitenkin ole ihan perus KT133 piirisarjana.

    Äänestä

KT133A:ssa toimii vanhemmat xp:t

Äänestä

Mulla on käytössä athlon xp 1700
Emolevy on asus a7v

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peko kirjoitti:

Netissä on juttua et KT133 emoissa sais toimimaan Atlon XP prossun, onko kukaan kokeillut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu