Todella outoa (USB-muisti)

Ostin 128 Mb usb-muistin (Viking interworks 128Mb usb drive), ja yritin siirtää sille valokuvia, mutta siihen mahtuu vain 18 Mb. Osaako joku sanoa mikä siinä on vikana? Olen laittanut sen koneeseen ja irrottanut koneen ollessa päällä. Ei kai se siitä ole saanut siipeensä?
6813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tikkua / käyttistä sekaisin, vaikka olen irrotellut / kytkenyt miten sattuu.
Yks tikku oli tehdasviallinen.
Formaa tikku, jos löytys tilat.

Äänestä
  • ..olisi mukava tietää myös miten se formatointi tapahtuu. En nimittäin ole mikään tietokonenero.

    Äänestä

  • Repa145 kirjoitti:

    ..olisi mukava tietää myös miten se formatointi tapahtuu. En nimittäin ole mikään tietokonenero.

    ...muistitikun levyasematunnusta(siis kirjainta) oikealla, valitset 'Alusta...'. Avautuvassa ikkunassa: Tiedostojärjestelmäksi Fat32, ja ruksi kohtaan 'Pika...'

    Kopioi ensin tikulla olevat kamat talteen, formatointi nimittäin kadottaa tiedot sinun saavuttamattomiisi.

    -T

    Äänestä

on sillä tikulla hakemisto, johon kopioit kuvat. Suoraan juureen ei voi kopioida kuin rajallisen määrän tiedostoja/hakemistoja.

Äänestä
  • ..suuressa viisaudessasi tiedostojen maksimimäärän meille(minä toki tiedän sen) ja millä tavoin kansion tiedostomäärä eroaa siitä?

    -T

    Äänestä

  • tumppu kirjoitti:

    ..suuressa viisaudessasi tiedostojen maksimimäärän meille(minä toki tiedän sen) ja millä tavoin kansion tiedostomäärä eroaa siitä?

    -T

    örvellät jos jotain jostain satut vahingossa tietämään? Kerro se kaikille muillekin äläkä yritä "verhoutua" salaperäiseen homoluukkiisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Repa145 kirjoitti:

Ostin 128 Mb usb-muistin (Viking interworks 128Mb usb drive), ja yritin siirtää sille valokuvia, mutta siihen mahtuu vain 18 Mb. Osaako joku sanoa mikä siinä on vikana? Olen laittanut sen koneeseen ja irrottanut koneen ollessa päällä. Ei kai se siitä ole saanut siipeensä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu