Kuinkahan moni paltamolainen hyvätuloinen maksaa veronsa muualle kuin Paltamoon? Ainakin yksi paljastui tänään Kainarin jutusta Kainuun suurituloisimmat 2018. Palvelut kyllä kelpaavat, van verot maksetaan Kajaaniin. Tähän kyllä kävisi Kainuun maakuntalaulun sanat "raukat vain menköhöt merten taa"
Veropakolaisia?
7
225
Vastaukset
- Anonyymi
Paltamon palvelut? Tai edes Kainuun "palvelut". Älä viitsi naurattaa! Eihän täällä edes rahalla saa esimerkiksi lääkäripalveluita.
- Anonyymi
Tuliko hyvä mieli,kun kirjoitit kommenttisi? Jepujepujepujee vaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuliko hyvä mieli,kun kirjoitit kommenttisi? Jepujepujepujee vaan!
Tuo oli silkka fakta. On monta kertaa siepannut tuo Kainuun palvelujen puute, minkä takia on pitänyt lähteä palvelujen perässä muualle.
- Anonyymi
Minähän olen siis asunut ulkomailla ja maksoin veroja sinne, tosin vähän mutta kuitenkin. Siis olen asunut ulkomailla, käsitättekö juntit??
- Anonyymi
Ai Sotkamosa vai jossain kauempana
- Anonyymi
Venneitäpä hyvinnii.
https://youtu.be/CZg7eUCNkmQ - Anonyymi
Fiksuimmat yrittäjät maksavat palkkansa osinkoina ja pääomatuloina, niin jää verottaja nuolemaan näppejään. Oma suku lähinnä ja sukua löytyy kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862