Noitavainot

Anonyymi

Vai vapaa maa ja oikeus omaan pielipiteseen. Ei pidä paikkaansa. Päivi Räsänen on vuona 2004 kirjoittanut raamattua lainaten "homoavioliitoista" ja nyt syytteessä ko. kirjoituksesta. Mitä vuosisataa me oikein elämme.

4

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      -Kaksipiippuinenjuttu??
      Jos JOKU vetoaa raamattuun ja ottaa kirkon mukaan, ihmisten tunnepuoli on unohdettu. Mielestäni sivullisen ei pitäisi mennä ,toisen ihmisen navanalapuolelle.
      Ns.Homoihmiset ovat ihmisiä ,vieläpä Fiksumpia ja sympaattisempia,kuin te solvaajat
      ja Päivi lukuunottaen .Tunnen monia ,eivät ole koskaan osoittelemassa,mitähän tuokin tekee.On todella alaarvoista ja järkyttävää koko asiasta vatkaaminen. Kysynkin onko kirkonmielestä aitorakkaus toistaihmistäkohtaan SYNTI???

      • Anonyymi

        Kysymys ei ole kyse siitä, mitä kirkko asiasta päättää, vaan ehdottomasti, mitä asiasta Raamattu ilmoittaa. Siitä saa selville jokainen, joka on kirjoituskykyinen. Teologeista yksi sanoo yhtä ja toinen toista. Siksi ei pidä ikuisuusosaansa jättää ihmisten päättelyyn.


    • Anonyymi

      "suomi"noitia eli kansainvälisiä pedareita vainoaa Samaani. Samaani, ei mainittu Raamatussa. Samaani on aina satanistisen noidan ja noidan vihollinen sekä tappaa em. noidat roviolla polttamalla.

      Samaani = Shamaani = Suomi Shamaani.

    • Todellakin, Suomessa on aina ollut sanan vapaus ja se koskee kaikkia ihmisiä mielipiteestä riippumatta. Tästä oikeudesta on todella syytä pitää kiinni. Mitä Raamattuun tulee, niin siellä todellakin sanotaan, että homot (lesbot) ovat kauhistus Jumalan silmissä. Tämä ei tarkoita sitä ,etteivät olisi yhtä arvokkaita ihmisinä kuin heterotkin. Siinä puhutaan harjoitetusta synnistä. Heterokin voin tehdä syntiä ruumiillaan. Ei ihmisen tarvitse olla viettinsä vietävänä ja harjoittaa mm. irtosuhteita, vaan voi yrittää elää Jumalan sanan mukaan. Jumala loi ihmisen mieheksi ja naiseksi ja avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto. Joku perusteli minulle homouden hyvänä puolena, että väestö ei lisäänny liikaa. Eipä päde tuo perustelu, sillä näköjään haluavat sijaissynnyttäjiä ja kovasti adoptoida lapsia. Voi aikoja, voi tapoja!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4418
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3261
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2544
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      53
      2524
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2235
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1662
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1530
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe