Siis kyllä totaalisesti otti pannuun tuo eilinen Kimmon vieras! Piti loppuun vetää nopeasti kuristusjuttua, kun yrittää Keviniä tai vaikkapa Anua voittajaks!!
Mikä ihme siinä on, että tuota väärää tietoa pidetään väkisin esillä???? Ville asianosaisena sanoi, ettei sellaista tapahtunut. Kiitos Villelle rehellisyydestä!
Nyt Krisulle ääniä, että saa voiton. On pelastanut tämän kauden! Krisu ja Kevin taistelevat voitosta. Jos haluat Krisun voittoa, niin muista äänestää!
Muutes, eikö kukaan muu saa ent. asukkaiden terkkuja, ku Hemmi vain? Kimmo ei näköjään saanut viesteistä päätellen. Todella epäreilua!
Meni kuppi nurin
4
149
Vastaukset
- Anonyymi
Sori..oli näköjää terkut myös Kimmolle. Hieno juttu!
- Anonyymi
Milla puuttui Kimmon terkuista. Olipa nolo muija. Varmaan oli käärmeissään Kimmolta saamastaan nimeämisestä ja sen sanoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milla puuttui Kimmon terkuista. Olipa nolo muija. Varmaan oli käärmeissään Kimmolta saamastaan nimeämisestä ja sen sanoista.
Mun mielestä Milla ei ollut Hemminkään päivän videossa.
- Anonyymi
Tosiaankin. Päätöksestäni huolimatta aion kyllä äänestää, mutta kohtuudella ja ääneni mitä todennäköisimmin saa Krisu.
Olen ollut kiikun, kaakun Krisun ja Kevinin välillä, mutta Kevin ei kyllä yllä Krisun tasolle millään mittapuulla, paitsi fyyysisellä pituudellaan. Pidän kyllä Kevinistä, mahtava ja taiteellinen tyyppi, mutta Krisu on ylivoimainen.
Niin "tavallinen", silti monitaitoinen ja lahjakas ja älyä, jota ei liiemmin esittele, mutta jonka tarkka katsoja ja kuulija kyllä havaitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283350Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 321519
- 321471
- 911393
- 151333