Meni kuppi nurin

Anonyymi

Siis kyllä totaalisesti otti pannuun tuo eilinen Kimmon vieras! Piti loppuun vetää nopeasti kuristusjuttua, kun yrittää Keviniä tai vaikkapa Anua voittajaks!!
Mikä ihme siinä on, että tuota väärää tietoa pidetään väkisin esillä???? Ville asianosaisena sanoi, ettei sellaista tapahtunut. Kiitos Villelle rehellisyydestä!
Nyt Krisulle ääniä, että saa voiton. On pelastanut tämän kauden! Krisu ja Kevin taistelevat voitosta. Jos haluat Krisun voittoa, niin muista äänestää!

Muutes, eikö kukaan muu saa ent. asukkaiden terkkuja, ku Hemmi vain? Kimmo ei näköjään saanut viesteistä päätellen. Todella epäreilua!

4

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sori..oli näköjää terkut myös Kimmolle. Hieno juttu!

      • Anonyymi

        Milla puuttui Kimmon terkuista. Olipa nolo muija. Varmaan oli käärmeissään Kimmolta saamastaan nimeämisestä ja sen sanoista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Milla puuttui Kimmon terkuista. Olipa nolo muija. Varmaan oli käärmeissään Kimmolta saamastaan nimeämisestä ja sen sanoista.

        Mun mielestä Milla ei ollut Hemminkään päivän videossa.


    • Anonyymi

      Tosiaankin. Päätöksestäni huolimatta aion kyllä äänestää, mutta kohtuudella ja ääneni mitä todennäköisimmin saa Krisu.

      Olen ollut kiikun, kaakun Krisun ja Kevinin välillä, mutta Kevin ei kyllä yllä Krisun tasolle millään mittapuulla, paitsi fyyysisellä pituudellaan. Pidän kyllä Kevinistä, mahtava ja taiteellinen tyyppi, mutta Krisu on ylivoimainen.

      Niin "tavallinen", silti monitaitoinen ja lahjakas ja älyä, jota ei liiemmin esittele, mutta jonka tarkka katsoja ja kuulija kyllä havaitsee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      125
      6388
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      376
      6195
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      71
      6143
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3982
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      148
      2405
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2355
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      130
      1447
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      13
      1289
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1118
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      64
      950
    Aihe