Siis kyllä totaalisesti otti pannuun tuo eilinen Kimmon vieras! Piti loppuun vetää nopeasti kuristusjuttua, kun yrittää Keviniä tai vaikkapa Anua voittajaks!!
Mikä ihme siinä on, että tuota väärää tietoa pidetään väkisin esillä???? Ville asianosaisena sanoi, ettei sellaista tapahtunut. Kiitos Villelle rehellisyydestä!
Nyt Krisulle ääniä, että saa voiton. On pelastanut tämän kauden! Krisu ja Kevin taistelevat voitosta. Jos haluat Krisun voittoa, niin muista äänestää!
Muutes, eikö kukaan muu saa ent. asukkaiden terkkuja, ku Hemmi vain? Kimmo ei näköjään saanut viesteistä päätellen. Todella epäreilua!
Meni kuppi nurin
4
141
Vastaukset
- Anonyymi
Sori..oli näköjää terkut myös Kimmolle. Hieno juttu!
- Anonyymi
Milla puuttui Kimmon terkuista. Olipa nolo muija. Varmaan oli käärmeissään Kimmolta saamastaan nimeämisestä ja sen sanoista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milla puuttui Kimmon terkuista. Olipa nolo muija. Varmaan oli käärmeissään Kimmolta saamastaan nimeämisestä ja sen sanoista.
Mun mielestä Milla ei ollut Hemminkään päivän videossa.
- Anonyymi
Tosiaankin. Päätöksestäni huolimatta aion kyllä äänestää, mutta kohtuudella ja ääneni mitä todennäköisimmin saa Krisu.
Olen ollut kiikun, kaakun Krisun ja Kevinin välillä, mutta Kevin ei kyllä yllä Krisun tasolle millään mittapuulla, paitsi fyyysisellä pituudellaan. Pidän kyllä Kevinistä, mahtava ja taiteellinen tyyppi, mutta Krisu on ylivoimainen.
Niin "tavallinen", silti monitaitoinen ja lahjakas ja älyä, jota ei liiemmin esittele, mutta jonka tarkka katsoja ja kuulija kyllä havaitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586712Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495794Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715415Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505183Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204430Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463115Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202926Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282747Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud42710- 832392