Isäinpäivä

Anonyymi

lähestyy ja olen tyttö. Olen alkanut tajuamaan miten vääristynyttä kuvaa mulle on kerrottu isästä. Tuntuu et koko aja sitä kaikki arvostelee kuitenkaa tietämät onks nii. Se on niide mielest huono tai paha. Mist ne se tietää? en oo nähny sitä ny 5 vuoteen tai kuullu siit. Se sano joskus et olis kirjoittanu kirjeen mulle mut äiti sanoo et ei ole sellast näkyny. Tiiä ny ketä uskoo si. Olis kiva ees nähdä sitä ku muillaki o isä. Ees joskus.

3

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nii-i
      (((💔)))

    • Anonyymi

      Hei,
      Ota yhteyttä isääsi- poliisi antaa tarvittaessa sinulle apua isäsi löytämisessä, isäsi yhteystiedot. Toimi itse- älä luota äitisi tai
      muiden sanomisiin. Älä ole missään yhteydessä sossuun/ lastensuojeluun, sieltä et saa apua. Voit myös tarvittaessa ottaa yhteyttä asianajajaan, joka auttaa sinua isäsi löytämisessä.

      • Anonyymi

        Hienoa olisi tosiaan, että ottaisit vaan yhteyttä. Sr olisi isällesikin hieno juttu ja voisi parantaa suhteenne. Ihmissuhteen ylläpiohan on kahdenkauppa. Sellaista ei voi toiselle antaa, esim "antamalla lasten äidille mahdollisuuden ylläpitää lasten ja isän välistä suhdetta" tms huuhaata. Ota vaan rohkeasti yhteyttä isääsi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      233
      6911
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      30
      3566
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3278
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3038
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      99
      2723
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2623
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2348
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2104
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      54
      1841
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      86
      1757
    Aihe