Kertokaapa olisiko konnaveellä semmoista sähköasentajaa jonka lupaama aikataulu pitäisi.Luvataan ja luvataan..sitten tullaan kun itselle sopii..naurettavaa pelleilyä tuommoinen..
Sähköä.ac/dc
Anonyymi
9943
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kuka näin toimii. Luottamus menee.
Kyllähän niitä löytyy.
Ei ole ollut ongelmia ko. asioissa kaikki toiminut hienosti sovitulla tavalla.
Olisikohan asiakkaassa ollut jotain häikkää kun asiat eivät toimi.
Monesti asiakkaat ovat hyvin omaperäisiä persoonallisuuksia ja helposti syyllistetään muita.
Kallista ainakin on sähkötyö täällä. Jokainen pieni nippuna ja ruuvi laskutetaan erikseen.
Täytyy silloin tehdä työt itse jos ei ole valmis maksamaan työstä ja siihen liittyvistä tarvikkeista.
Tarvikkeet löytyy halvalla halpamyymälöistä.
Kun työt tekee itse käsituntemuksella ilman lain vaatimaa osaamista voi ne jopa onnistua tekemään halvemmalla kuin ammattimiehen tekemänä.
Eli tee kaikki itse niin halvalla hyvää tulee.
Se on totta että ensiksi kannattaa itse kokeilla ja vasta sitten ottaa ammattimiestä kun tulee epämukavuusalueelle. Siellähän on nykyään muodikasta olla, tai sitten poistua mukavuusalueelta, kummin nyt haluaa asian mainita. Niin juurikin.
Vielä piti jatkamani edelliseen, että onhan se tietysti haastavaa, mutta kannattaa haastaa itsensä siellä epämukavuusalueella ja viritellä sähköt omin päin. Siis tuumasta toimeen, niin ei mene Matti kukkaroihin.
Kyllä, kunhan ei polta taloaan maantasalle tai käristä itseään. Vakuutusyhtiön miehellä on sitten suupieli vireessä, kun tutkiskelee näitä asennuksia samalla miettien, että korvataanko yhtään mitään.
Vakuutusta vailla olevan kannattaa tehdä itse, käy halvemmaksi. Olen tehnyt lukuisia kaa-
pelivetoja pinta-asennuksina rasioineen ja soivia pelejä on tullut. Ei niitä kukaan tule jäl-
jestä päin nuuskimaan.
Samat täällä. Mallia on tullut katsottua ja kun toimii samalla tavoin, niin ei ole vaaraa. Ei mistään riitä varat noin kalliisiin asennuksiin. Jos etempää kutsut niin matkakustannukset on kalliita. Osia löytää kyllä edullisesti kun viitsii etsiä. Ei tuo niin vaikea ala ole oppia.