Mistä kannattaa etsiä?
Suoraselkäisiä oli aiemmatkin saksanpaimenkoirani.
Etsin suoraselkäistä saksanpaimenkoiraa
11
240
Vastaukset
- Anonyymi
Aina vain kummastuttaa tämä joidenkin käyttämä outo termi "suoraselkäinen". Kyllä suurimmalla osalla saksanpaimenkoirista on suora selkä lukuunottamatta pahimpia saksalaisia näyttelylinjan köyryselkiä. Se on sitten eri asia, minkä suuntainen se selkä on. 😁
Joka tapauksessa rakenteessa kiinnittäisin enemmän huomiota takakulmauksiin, sillä siellä se todellinen ongelma on eikä selässä. Ei se selkä laske maata kohdin, jollei takajalat laske alta.
Jätit vielä kaikkein tärkeimmän kertomatta: minkä linjainen koira on etsinnässä?- Anonyymi
Suoralinjainen tietysti. Mitään notkoselkää en huoli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoralinjainen tietysti. Mitään notkoselkää en huoli.
Notkoselkä on korkeintaan itselläsi. Sakuissa ei sellaisia ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoralinjainen tietysti. Mitään notkoselkää en huoli.
Kysymys kuului minkä linjan saku on etsinnässä ja vastaat, että suoralinjainen. Jos tämä oli vitsi, niin onnistuit. Nyt nauratti ääneen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysymys kuului minkä linjan saku on etsinnässä ja vastaat, että suoralinjainen. Jos tämä oli vitsi, niin onnistuit. Nyt nauratti ääneen.
No ei ollut mun (aloittajan) vastaus
- Anonyymi
Voisitko vastata asiallisesti, jos et ole hiljaa.
- Anonyymi
Voisitko edes ymmärtää, mistä kirjoittelet, jollet ole hiljaa?
- Anonyymi
Ihmisten selkä kuuluu olla hieman notkolla alaselästä. Mitä loukkaavaa tuossa kommentissa mahtoi olla? Ettet vain olisi herkällä tuulella?
- Anonyymi
Eli aloittaja on nyt vasta paikalla .
Mietin mistä saa niitä jonka selkä näyttää tasaiselta, en tiedä mitä linjaa on. Itsellä ollut niitä tavallisen näköisiä ennenkin. Kyselen lähinnä kasvattajia.- Anonyymi
Eikö sinusta ole ollenkaan outoa, ettei saksanpaimenkoiria omistanut tiedä edes linjoista mitään?
- Anonyymi
Etsikää aina ensin mieluummin tervettä koiraa. Se pitäisi olla ensimmäinen prioriteetti koiraa etsiessä. Jalostusnetti käyttöön ja googlettakaa kennelit. Jos sieltä osuu nenän eteen terve ja suoraselkäinen, niin sitten siitä kennelistä. Ei ole kovin vaikeaa, mutta aikaa vie. Tervettä koiraa on enää vaikea saada.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse123807SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2253743Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1313405Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222257Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575421635- 361583
- 321491
- 921433