Onko teillä ehdottaa hyviä miesten farkkuja teippivaippojen kanssa, jotka hyvin peittäisivät paksumman teippivaipan normaalissa arjessa tai millaiset housut toimivat parhaiten teillä miehillä, joilla on arkipäivinä paksummat teippivaipat käytössä, kuten esimerkiksi Drylife Slip Super, Molicare Slip Maxi, Tena Slip Active Fit Ultima, BetterDry, Forma-care Slip X-Plus? Miten teillä ylipäänsä huomaamattomuus tavallisella arjessa, aktiviteeteissa, sosiaalisessa elämässä ja työssä yms. ylipäänsä sujuu teippivaippojen kanssa?
Tai onko teillä vaipoissa oleminen millä lailla muuttanu, elämää ja arkea ja vaikuttanut siihen?
Miesten farkut teippivaippojen kanssa
8
1615
Vastaukset 8
Itse käytän Tena slip maxi active fit vaippaa nykyisin arjessa ja ultimaa öisin.
Käytän Mustia farkkuja ja ihan sinisiäkin Lee Cooper joissa on hieman lycraa kankaassa. Se joustaaaika hyvin enkä ole saannu kommentteja ettävaipat näkyy.
Asun yksin niin kotioloissa menee collarit tai verkkarit hyvin.- Anonyymi
Kiitos vastauksestasi, juuri tuota mietinkin, että minkä tyyppisiä ja merkkisiä, jos osaisi jostain löytää. Tietysti jokaisen keho on erilainen, olen toki vaateliikkeissä sovitellut, mutta monet ovat nykyään niin ahtaita, ettei niissä ole tarpeeksi tilaa vaipalle tai sen kätkemiseen. Aiemmin sellaisia löytyi Anttilasta. Tuulipuvunhousuja ja collegehousuja käytän minäkin vaippojen kanssa myös kodin ulkopuolella, kun on hieman löysyyttä, niin se kätkee korkeamman imukykykapasiteetin vaipan. Tena Slip Active Fit Maxi on aika ohut ja huomaamaton, imukyinenkin, mutta henkilökohtaisesti en käytössä tykkää siitä, että se menää ja jää nopeasti märän tuntuiseksi.
Prismoissa ollu noita farkkuja ainakin .
- Anonyymi
farkuissa on vähän se ongelma että haara on vähän liian tiukka. ei ole mielestäni riittävästi tilaa vaipalle. Itse käytän vielä muovihousuja vaipan päällä(ultima teippivaippa) Minua ei häiritse vaikka vaippa näkyy. Kotioloissani olen pelkällä vaipalla ja muovihousuilla.
Kannattaa kokeilla noita farkkuja. Itsellä myös ultimaa käytössä sekä muovihousut.
Yksin asuvana olen myös vaipoissa kotosalla.Eikä minuakaan haittaa jos näkyvät eikä ihmiset sitä ole mitenkään kommentoineetkaan.- Anonyymi
Juuri tuo on farkkujen kanssa se yksi ongelma, että haaroissa tuppaa olemaan liian tiukkaa, siellä ja pepun alueella täytyisi olla hieman tai tarpeeksi tilaa peittää tuollainen korkeamman kapasiteetin inkontinenssivaippa ja niin että huomaamattomuus säilyy myös vaipan ollessa märkänä suht lähellä vaihtamisen hetkeä, jolloin vaippa tietysti jonkin verran kasvaa kooltaan ja paksuuntuu. Olen huomannut monet nuorten miesten suosiossa liikkeissä olevat farkut vaipoille liian ahtaaksi. Siksi tulee oltua pääosin college- ja tuulipuvunhousuissa.
Kuitenkin olen kuullut ja lukenut, että moni mies suosii farkkuja vaippojen kanssa, ettei sopivilla farkuilla näy juuri vaikeimpaankaan pidätyskyvyttömyyteen tarkoitetut teippivaipat normaalissa arjessa. Itsellänikin oli vuosia vaippojen kanssa päivisin ongelmitta SHINE Original LOOSE FIT -farkkuja, mutta sitten ehkä tiettyjen lääkkeitten takia nousi paino pysyvästi 10-15 kiloa, niin on ollut vaikea kehon muotojen takia ja pitkänä miehenä löytää vaippojen kanssa sopivat farkut.
Esimerkiksi Dressmanniin tai tiettyihin vaateliikkeisiin en oikein kehtaa mennä farkkuja sovittelemaan, kun siellä myyjät tulevat usein niin lähelle, että sopiiko, sopiiko, istuuko ja on usein paljon ihmisiä, ellei jalassa ole juuri sopivasti istuvat päällyshousut, näkyy ja pullottaa boksereissakin paksumpi teippivaippa armottomasti eikä mitään epäselvyyttä, että vaipathan ne.- Anonyymi
Ei myyjät sovituskoppeihin tuppaa, missä boksereissaan on sovittelemassa farkkuja. Se on toiveajattelua. Osta numeroa isommat farkut, niin mahtuu vaippakin ilman ongelmia.
Aivan suosittelen tutustumaan noihihi prisman lee cooper farkkuihin ja siellä on saannu ihan rauhassa sovitella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3791355- 71788
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37726Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri29654- 50642
- 44625
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht375589- 63543
- 87517
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle21474