Alkaa mennä maku koko lehdestä, kun joka toinen päivä lukee Maisa Torppa sitä ja tätä. Toinen kulunut otsikko mitä naapurisi tienaa. Kolmas otsikko sääennusteet lupaavat sitä ja tätä silti mikaaän ei toteudu. Neljäs otsikko elä tee näin, ihan kuin Suomalaiset tekisi kaikki virheet kaikista asioista.
ilta sanomat
2
188
Vastaukset
- Anonyymi
Ilta-Sanomat otsikoi Matti Ahteen kuoleman
"Matti Ahde on kuollut – ainutlaatuinen ura hellahuoneen pojasta politiikan huipulle"
On järkyttävää, kuinka iltapäivälehdet eivät kunnioita edes vainajia. Kukaan ihminen ei ole hellahuoneen poika tai tyttö. Voi olla veturinkuljettajan tai kirvesmiehen poika, mutta että "hellahuoneen".
Nykyjournalismi on häikäilemätöntä ja myydäkseen lehtiä, voidaan kirjoittaa ihan mitä vaan, vaikka ruumis ei olisi kylmentynytkään vielä.
Juttuun sitten kuolinpäivänä retostellaan niin hyvät kuin pahat, mutta olisiko kannattanut odottaa, kunnes multaa on heitetty pari metriä päälle!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006349381.html
Oisko Ilta-Sanomat pikkusen maalittamassa tässä demareita taas. - Anonyymi
Joka toinen viikko "näin tunnistat narsistin" tai vastaavaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342714Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612287Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961021
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13912Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55808Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277742