käyttöjärjestelmä. Windows on osoittanut kykynsä uudistua ja pitää samalla käyttäjänsä tyytyväisenä. Jos et ole ihan persaukeinen kannattaa sijoittaa toimivaan käyttöjärjestelmään kuten Windows 10.
Windows on paras
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15620041/uusi-suomi24-aikakausi-on-alkanut-anna-palautetta!#comment-99657897
Näin sitä ollaan onnellisen tietämättömiä, moderoinnin tilasta.
w10 on ihan paska ja haitake.
Paitsi että Windows rikkoi massoittain kovalevyjä, DeLL läppäreitä ja mitä kaikkee tässä kehityshistoriassa olikaan. Ainakin pari kertaa ajanut ihmisten koneet ikuiseen silmukkaan virheellisten päivitysten vuoksi ja aiheuttanut päivien toiminnan katkoja tai uudelleen asennuksia ... On siis joku jolla se on toiminut puoli vuotta ... Lohduttavaa kuulla, ei silti kiinnosta .. Mä en halua mitään microsoft storea pöydälle, windows 10:ssä maksaa pasianssikin .. Eikä lahjakorteilla voinu maksaa ees mediaplayeria 8.1 prolle. Kinuaa pankkikorttia ... Viimeiset on windowsit. Jään eläkkeelle kunhan tää windows ujutus valkenee teillekin ... Itkette vielä aikaa kun XP vallitsi (vanhoilla päivillänne sitten ku windows 7 ja 8 tuli on loppu). Kohta ei oo kiintolevyjäkään vaan kaikki tallennetaan johonkin onedrivelle pakkosyöttönä. Hyvästi yksityisyys ja tietosuoja.
Windows 10:essä ei ole tietosuojaa minkäänlaista.
W10 on paska!
Minullakin Windowseja on ollut 30-vuotta ja olen tuntenut paljonkin käyttäjiä.
Jostain syystä kaikki fanittajat ovat pesiytyneet tänne.
Vistisi palautti mieleen Pinokkio-hahmoon, jolla nenän pituus oli verrannolinen kerrotun paikkansa pitävyyteen. Eikö ole hassua että viestisi tuo mieleen noinkin vanhoja mielikuvia.
Kuinka niin?
Eivät kaikki palstalla valehtele.
Vai ei valehtele, eihän täällä muuta tehdäkään.