Windows on paras

käyttöjärjestelmä. Windows on osoittanut kykynsä uudistua ja pitää samalla käyttäjänsä tyytyväisenä. Jos et ole ihan persaukeinen kannattaa sijoittaa toimivaan käyttöjärjestelmään kuten Windows 10.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • w10 on ihan paska ja haitake.

    Äänestä

  • Paitsi että Windows rikkoi massoittain kovalevyjä, DeLL läppäreitä ja mitä kaikkee tässä kehityshistoriassa olikaan. Ainakin pari kertaa ajanut ihmisten koneet ikuiseen silmukkaan virheellisten päivitysten vuoksi ja aiheuttanut päivien toiminnan katkoja tai uudelleen asennuksia ... On siis joku jolla se on toiminut puoli vuotta ... Lohduttavaa kuulla, ei silti kiinnosta .. Mä en halua mitään microsoft storea pöydälle, windows 10:ssä maksaa pasianssikin .. Eikä lahjakorteilla voinu maksaa ees mediaplayeria 8.1 prolle. Kinuaa pankkikorttia ... Viimeiset on windowsit. Jään eläkkeelle kunhan tää windows ujutus valkenee teillekin ... Itkette vielä aikaa kun XP vallitsi (vanhoilla päivillänne sitten ku windows 7 ja 8 tuli on loppu). Kohta ei oo kiintolevyjäkään vaan kaikki tallennetaan johonkin onedrivelle pakkosyöttönä. Hyvästi yksityisyys ja tietosuoja.
    Windows 10:essä ei ole tietosuojaa minkäänlaista.
    W10 on paska!

    Äänestä

Minullakin Windowseja on ollut 30-vuotta ja olen tuntenut paljonkin käyttäjiä.
Jostain syystä kaikki fanittajat ovat pesiytyneet tänne.

Äänestä
  • Vistisi palautti mieleen Pinokkio-hahmoon, jolla nenän pituus oli verrannolinen kerrotun paikkansa pitävyyteen. Eikö ole hassua että viestisi tuo mieleen noinkin vanhoja mielikuvia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vistisi palautti mieleen Pinokkio-hahmoon, jolla nenän pituus oli verrannolinen kerrotun paikkansa pitävyyteen. Eikö ole hassua että viestisi tuo mieleen noinkin vanhoja mielikuvia.

    Kuinka niin?
    Eivät kaikki palstalla valehtele.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuinka niin?
    Eivät kaikki palstalla valehtele.

    Vai ei valehtele, eihän täällä muuta tehdäkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

käyttöjärjestelmä. Windows on osoittanut kykynsä uudistua ja pitää samalla käyttäjänsä tyytyväisenä. Jos et ole ihan persaukeinen kannattaa sijoittaa toimivaan käyttöjärjestelmään kuten Windows 10.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu