Tarvitseeko edes selitellä miksi, tuskin.
Suomi24 on ikävin kokemus ikinä
Anonyymi
75<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 38 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 75
Vanhimmat
Sinulla ei sitten ole kovinkan kummoisia kokemuksia, ( vielä?).
No sehän sulle tuttua, ihan kuin windows 10 kokemuskin on samallainen.
Niin, mietipä mitä rääkkiä se on käyttää palvelua Windows ympäristöstä käsin.
Minulla ei ole "kunnia" tuntea sinua joten tuskin sinä tiedät minusta yhtään mitään senkus luulet tietäväsi ja se on yleensä suuri virhe.
Windows 10 on vielä ikävämpi kokemus. se on tuskaa!
ASIAVIRHE, ei tarvita "kyseenalaista kunniaa" molemmin päin tuntemisesta, riittää kun sanoja tuntee kohteensa. Minutkin tuntee hyvin moni, mutta minä en tunne heitä, siitä huolimatta ne tietävät minusta paljon enemmän kuin minä tiedän itsestäni.
Minä olen ihan varma ettei kukaan tiedä minusta enempää kuin minä itse.
Tälläkin palstalla on leegio luulijoita jotka luulevat sitä ja tätä ja hölmöyksissään sönköttävät mutujaan.
Sitä ei voi laskea tuntemiseksi jos tiedät jonkun nimen
Pata Jäbä ainakin täysi valehtelija!
Kanntasko sitten katsoa peiliin ja alkaa ajatteleen mitä ne muut sinusta ajattelee ja miksi.
Se mitä tällaisessa seurassa, totuuden puhujasta ajatellaan on arvattavissa, ei tarvita pelejä.
Viestisi sisälsi asiavirheen, sitä ei peilit muuksi muuta.
"Kanntasko sitten katsoa peiliin ja alkaa ajatteleen mitä ne muut sinusta ajattelee ja miksi."
eli tuo edellinen kommentti oli tarkoitettu yllä olevan kirjoittajalle, ei tuon minun vastaukseen. Tällä kaverilla on tapana siirtää fokus omasta virheestä huomauttajaan, siksi tämä oli lisättävä tähän. Ja kun nyt noista ajattelemisista huomautit, sinun kannattaisi kiinnittää enemmän huomiota oikein kirjoittamiseen, lyhyt lause ja saat siihen mahtumaan kaksi (2) kirjoitusvirhettä.
Kanntasko?
ajatteleen?
Eipä taida nurkissasi olla yhtään ehjää peiliä, kaikki ovat hajonneet.
Minä sottailin viedä naapurissa asuvan itsensäpaljastajan (esittelee täällä alushousujaan) lääkäriin, muuta eläinlääkärissä käynti on kallista, niinpä pistin sille vaatteet päälle ja meikkasin vähän, tämän jälkeen tarjosin ihmisille tarkoitettuun terveyskeskukseen, kas kummaa, sairastava paskahousu sai lääkkeet, nyt on uusi ongelma, se helvetin hyypiö ei otakaan lääkkeitään, mitähän voisin tehdä?
Kannattaisi opetella kohdistamaan kommentit oikeisiin kohtiin.
Taitaa olla kuitenkin vaikeaa koska jonkun täytyy käyttää koko rajoittunut huomiointkyky joihinkin merkityksettömiin kirjoitusvirheisiin.
Osta omat peilisi, en aio lainata, epävarman palauttamisen pelossa.
Minun huomiokyvyssä ei ole vikaa, sen todistaa jo sekin että kykenen huomioimaan sinunkin tekemät asiavirheet.
Ymmärrys hoi, äly älä jätä!
Lisäksi, kirjoitusvirheet eivät ole koskaan merkityksettömiä.
En aio lainata sittenkään, vaikka vetoatkin ymmärtämään sinua. Jokainen hankkii omat peilinsä.
T0tta, K0lli ei pääse Kauhoistaan.
Toi on totta!
K0llilta se jätti jo aikoja sitten
EI PÄÄSE EI!
on.
K0lli on kuiteskin seonnut.
ihan kuin windows 10 kokemuskin on samallainen.
Kutsun kanssa windowsin poistaja
Pervoobsuloo kauhaa sinne.
Siellä missä "Köllimäätöri" aina on ikävä kokemus
Olen Windows helvettini läpi käynyt ja nää herrat täällä trollaa Linux ja Ubuntu valheita koska w10 kokemus on niin kamala.
Windows 10 on kaamea kokemus, kun vertaa sitä muihin OS:siin
Lisäksi täydellinen vakoilu, jota ei edes androisissa ole ja macissä, jos nyt iOS taas vakoilee ihan kaiken kuin Windows 10:kin!
Älä ala marttyyriksi! se ei johda mihinkään!
Mutta vaikeeta olla ainoo w-hihhuli kai, nonella nicillä.
Tuskin kukaan kirjoitaisi mitää ällöö jos sua ei olisi.
oletko MS palkkasi arvoinen?
sitä juuri
omo se on.
W10 on kaame kokemus.
Windows 10 on kaamea kokemus, kun vertaa sitä muihin OS:siin
Lisäksi täydellinen vakoilu, jota ei edes androisissa ole ja macissä, jos nyt iOS taas vakoilee ihan kaiken kuin Windows 10:kin!
9:30 kun sain luettua tämän päivän kirjoitukset, on pakko sanoa että suomi24 sairastaa monella tavalla, eli myös sisällöllisesti erittäin etova kokemus.
Tosiasia on kuitenkin että windows on paska! Ainakin niin kauvan kun kölli kirjoitelee valheitaan muista järjestelmistä!
Niimpä!
Pari häirikköä saa pilattua koko sivuston.
K ollimaattori on se häirikkö
Se se on
Heh.,
pottupoika kone w10:lle
Taas meni päivä hukkaan, ei ainuttakaan viestiä jonka lukemiseen kulutettu aika olisi ollut tuhlatun ajan väärti.
Huono homma kun mode on trolli!
Kohta on taas päivä täysi, ei vielä ensimmäistäkään asiaa sisältävää viestiä.
Tämä taitaa olla tänään kolmas viesti.
Hei jätkät, jollei heti ala tulemaan jotain järkevää luettavaa, minä lopetan tällä sivulla vierailun.
Kyllä järkevää luettavaa tulee koko ajan, mutta kun ne poistetaan perästä, ettei jokainen kerkiä niitä nähdä.
Tänään on taas jo aamusta "vitutuskäyrä" huipussaan toimimattoman moderoinnin vuoksi.
Pata Jäbä pilannut palstan valheillaan!
Nyt menee sisältö niin mauttomaksi, että on pidettävä varansa ettei vaan kukaan näe minua näitä sivuja selaamassa. Nuorempana sitä häpesi Jallu lehteä selata muiden nähden, nyt sitten suomi24 sivustoa.
Muista. Siellä missä "Köllimäätöri" aina on ikävä kokemus
Koska winhihhulit on valehetlijoita ja vihakirjoittajia, tai yksi niitä on monella nimimerkillä.
Suomi24 on roskasivusto.
Jos suom24 sivuilla mainitaan jonkin firman nimi, se on aina huonoa mainosta, ja lisäksi tehokasta sellaista. Joten jollette halua pilata firman mainetta, älkää kirjoittako firman nimeä suomi24 sivuilla.
Mitä pitempään pataroit suomi24 sivustolla, sitä syvemmälle ongelmiin ajaudut. Toimimaton moderointi provosoi kirjoittamaan asioita, joista ylläpito pesee kätensä, lausumalla; "jokainen vastaan itse omista kirjoituksistaan". Provosoiva moderointi saattaa ajaa sinut vastuuseen teoista jotka ovat rikoslaissa rangaistaviksi säädettyjä rikoksia.
Moderointi on provosoivaa silloin kun käyttäjälle annetun ohjeen mukainen viesti poistetaan, toisin sanoen ilman mitään käyttäjän ymmärtämää syytä.
Tämä sivusto on ollut pettymys alusta asti. Sivusto on taitamattomien käsissä, ja tuottaa vain paheennusta ja pahaa mieltä. Kannatan sivuston sulkemista kokonaan.
Jos kirjoittelijat ovat mitä ovat niin sille ei voi lukija mitään.
Ei suomi24:sen vastenmielisyys ole palvelunkäyttäjien syy, vaan palvelun ylläpidosta vastaavien.
HUOMIO
Jokainen kynnelle kykenevä, tehkää ilmiantoja tästä keskusteluketjusta ( https://keskustelu.suomi24.fi/t/16137417/perattomia-valheita-firefoxista-linuxista-ja-ubuntusta---- ). On lainvastaista sallia jonkun henkilön haukkuminen tällä tavalla. Ylläpito ei tee mitään ellemme me porukassa ole tätä vaatimassa. Ihan hirvittää mihin ihminen saattaa ajautua yhden paskasivuston vuoksi.
TEHKÄÄ PÄIVÄN HYVÄ TYÖ ja pelastakaa tämä "patajätkä" näiden kiusaajien kynsistä.
Pata-akka on seuraavaksi isompi kortti.
PATAK0LLI hoitaa sen kokemuksen. sen veraan vetelee valheita mm. Firefoxista, Linuxista ja Ubuntusta ja muistakin.
Jos ei muu auta pyydän apua poliisilta.
Kannattaa lukea mitä rikoslaki sanoo panettelusta: https://www.minilex.fi/a/panettelu-ja-rikoslaki
Lukisit itse!
Peter on kurat huosussa nyt!
Se mikä on varmaan, tällainen yhden henkilön kiusaaminen loppuu, tai saa lainvoimaisen hyväksynnän.
W-H vetelee palsta täyyeen lies juttujaan.... ilman pääta ja tail sia
Vihanpito jatkuu ja vastaavat levittelee käsiään kuin Jeesus pääsiäisenä.
Sinä pidät yllä sitä vihanpitoa. lopeta!
W10 on ikävin kokemus ikinä
Taas meni vuorokausi tyylillä: Karpolla on asiaa, minulla ei.
Järjestys on jälleen palannut, hyvä näin, toivotaan että se myös pysyy.