Maksatko nettiostokset creditillä

vai debitillä, vai onko niille oma tili?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minulla on sellainen taiteltu, Pahvinen kortti.
Siinä on monta numeroa.
Aina kun käytän korttiani menee rahaa.
Toisinaan hukkaankin.
Harvoin tosin.
Koska minä olen fiksu.

H.

Äänestä
  • Unohdin.
    SItten vain:
    Näpö...näpö näpö näp.
    Töks.

    H.

    Äänestä

  • hunksz kirjoitti:

    Unohdin.
    SItten vain:
    Näpö...näpö näpö näp.
    Töks.

    H.

    Kopoti kopoti ihhahhaa ihhahhaa hepo hirnahtaa🐎🐎🦄🦄

    Äänestä

Maksamme kaiken mahdollisen creditillä ja laskut menevät suoramaksuun käyttelytilltä kortin eräpäivänä.
Maitotölkistä kiertomatkoihin.
Käyttörajan, 5000€ suhteen on joskus, muuta harvoin oltava tarkkana.

Äänestä

Maksan kaiken käteisellä. Myös nettiostot postiennakolla ja käteisellä. Ellei sellaista mahdollisuutta ole, en tilaa.
Elämisen kannalta pakolliset laskut tulee paperisena. Jotka hoidan nettipankissa tai jopa R-kioskilla käteisellä maksettuna.
Mitä vähemmän bittijalanjälkiä jättää, sitä vapaampi on ihminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vai debitillä, vai onko niille oma tili?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu