Kaasua ei saa.
Miten kun kunnalla on päivystysauto kaasulla toimiva? Missä tankataan?
Biokaasua!auto
8
166
Vastaukset
- Anonyymi
Teboililla tai ABC:llä.. Millähän eväillä kaasulaitos selviää saneerauksesta kun ei näyttäis olevan oikeen minkäänlaista tuottavaa toimintaa?
- Anonyymi
Normaalia polttoainetta sieltä mistä muihibkin autoihin, kuten tekevät kaikki muutkin jotka sitä kaasua ei nyt saa. Mitä ihmeellistä ja erikoista tässä on? Tavarantoimittaja ei pysty toimittamaan tavaraa, tällöin hankitaan muualta sitä mitä saadaan tai tarvitaan.
- Anonyymi
Ahaa..siis abc ja Teboil myy kaasua..?
Vai onko autossa bensatankkikin..sitten ei hätää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ahaa..siis abc ja Teboil myy kaasua..?
Vai onko autossa bensatankkikin..sitten ei hätää.Bensaa saa noilta asemilta. Onhan autossa bensatankki..mutta kuinka pitkä toimintasäde bensalla. Saahan sitä jerrykannuun aina mukaan
- Anonyymi
Pilipali poikaset häärivät kaasuaseman eivätkä kyenneet sitä hoitamaan . Outoa on että kuntaan kerääntyy porukkaa joka puhaltaa kunnan rahoittamaan heidä "kuningasajatuksia " .
- Anonyymi
Kummallista toimintaa ko. yhtiöllä. Taitaa olla useammin suljettu kuin toiminnassa. Mutta eihän se ainakaan firman toimaria huoleta, kun ihan älyttömän suuri palkka juoksee, vaikka firmalla ei ole tuloja. Mitenhän kunnanjohtaja asiaa kommentoisi? Ai niin, ei mitenkään.
- Anonyymi
Onko ao. yritys sidoksissa kuntaan, omistaako kunta siitä osan?
Pohjoisesta päin kun tulee, varalaskupaikan jälkeen, välillä on niin " tervetuloa joutsaan" haju että mielellään painaa kaasua omasta autosta ja ajaa ohi vaikka Jari-Pekkaan naapuri kuntaan jossa ei paska haise😐 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko ao. yritys sidoksissa kuntaan, omistaako kunta siitä osan?
Pohjoisesta päin kun tulee, varalaskupaikan jälkeen, välillä on niin " tervetuloa joutsaan" haju että mielellään painaa kaasua omasta autosta ja ajaa ohi vaikka Jari-Pekkaan naapuri kuntaan jossa ei paska haise😐Voi hyvä immeinen aukase autostais ikkunaa ja laske lannatuoksu pihalle . Oletan et kulkineessais on avautuvat lasi-ikkunat ja sähkövalot . Ettet mää kuppilaan tuollasen luontaisen aromisi kaa . Kuningaskunta kittää raikkaudestais .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2284589Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4453308Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142238Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa211889Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51218- 741043
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat271040Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691035- 77976
- 54926