Biokaasua!auto

Anonyymi

Kaasua ei saa.

Miten kun kunnalla on päivystysauto kaasulla toimiva? Missä tankataan?

8

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Teboililla tai ABC:llä.. Millähän eväillä kaasulaitos selviää saneerauksesta kun ei näyttäis olevan oikeen minkäänlaista tuottavaa toimintaa?

    • Anonyymi

      Normaalia polttoainetta sieltä mistä muihibkin autoihin, kuten tekevät kaikki muutkin jotka sitä kaasua ei nyt saa. Mitä ihmeellistä ja erikoista tässä on? Tavarantoimittaja ei pysty toimittamaan tavaraa, tällöin hankitaan muualta sitä mitä saadaan tai tarvitaan.

      • Anonyymi

        Ahaa..siis abc ja Teboil myy kaasua..?
        Vai onko autossa bensatankkikin..sitten ei hätää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ahaa..siis abc ja Teboil myy kaasua..?
        Vai onko autossa bensatankkikin..sitten ei hätää.

        Bensaa saa noilta asemilta. Onhan autossa bensatankki..mutta kuinka pitkä toimintasäde bensalla. Saahan sitä jerrykannuun aina mukaan


    • Anonyymi

      Pilipali poikaset häärivät kaasuaseman eivätkä kyenneet sitä hoitamaan . Outoa on että kuntaan kerääntyy porukkaa joka puhaltaa kunnan rahoittamaan heidä "kuningasajatuksia " .

    • Anonyymi

      Kummallista toimintaa ko. yhtiöllä. Taitaa olla useammin suljettu kuin toiminnassa. Mutta eihän se ainakaan firman toimaria huoleta, kun ihan älyttömän suuri palkka juoksee, vaikka firmalla ei ole tuloja. Mitenhän kunnanjohtaja asiaa kommentoisi? Ai niin, ei mitenkään.

      • Anonyymi

        Onko ao. yritys sidoksissa kuntaan, omistaako kunta siitä osan?
        Pohjoisesta päin kun tulee, varalaskupaikan jälkeen, välillä on niin " tervetuloa joutsaan" haju että mielellään painaa kaasua omasta autosta ja ajaa ohi vaikka Jari-Pekkaan naapuri kuntaan jossa ei paska haise😐


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko ao. yritys sidoksissa kuntaan, omistaako kunta siitä osan?
        Pohjoisesta päin kun tulee, varalaskupaikan jälkeen, välillä on niin " tervetuloa joutsaan" haju että mielellään painaa kaasua omasta autosta ja ajaa ohi vaikka Jari-Pekkaan naapuri kuntaan jossa ei paska haise😐

        Voi hyvä immeinen aukase autostais ikkunaa ja laske lannatuoksu pihalle . Oletan et kulkineessais on avautuvat lasi-ikkunat ja sähkövalot . Ettet mää kuppilaan tuollasen luontaisen aromisi kaa . Kuningaskunta kittää raikkaudestais .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6824
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4582
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      3853
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      67
      3135
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1656
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1640
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1553
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1419
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1197
    Aihe