Katsojien ryntäys kentälle

Siitä tulee vähintään sakkoa. Tuskin kisapaikkaa perutaan kun mitään väkivaltaa ei ollut.

Jos kentällä olisi syntynyt tappeluita niin EM-kisapaikka olisi peruttu.
18179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Onneksi Liectenstainin kannattajia oli Helsingissä vähän eikä maassa ole ollut jalkapallohuliganismia.

Jos vastassa olisi ollut Englanti niin veri olisi valunut kentälle ja kisapaikka mennyt.

Äänestä

Ennen kun forsselit ja Litmaset pelasivat maajoukkueessa kisa paikka peruttiin aina ja syy: huonot peli esitykset.

Äänestä
  • Eikö saa juhlia jalkapallossa, mitään ei tapahtunut lajissa joka voi nostaa tunteita.

    Äänestä


Suomi on kisoissa vaikka eilisestä tulisi 0-3 tappio yleisöryntäyksen vuoksi. Muut pelit päättyivät Suomen kannalta niin ettei sen väliä.

1Äänestä
  • Ymmärrätkö rttä Uefa voi silti sulkea Suomen kisoista. Et taida ymmärtää, persureikä.

    Äänestä

Älä sinä huolestu sakoista, et sinä niitä maksa.

Äänestä
  • Niin vaan joukkueiden junioritoiminta maksaa.

    Äänestä

Tosiaan tuo ryntäys maksanee 50-100 00€ rangaistusmaksuna. Tuskin voittoa mitätöidään idioottimaisen katsoman takia. Sitä rahaa ei vähennetä urheilujohtajilta, ei edustusjoukkueelta eikä liigalta. Veikkaan, että tuon ryntäyksen maksajina on liiton tulea saavat juniorijoukkueet. Sääli kun känniset veivät lasten rahoja.....

Äänestä

Kentälle hyppimisestä sakkoja ja kuinka moni oli tänään ratissa
ottaneena? Poliisit ottakaa tämä tällainen huomioon liikenteessä
tehostamalla valvontaa noiden hullujen touhuista.

Äänestä

Liiton edustaja sanoi haastattelussa, että toivottavasti ei tule 'pahinta mahdollista rangaistusta', vaan selviävät sakoilla.

Äänestä

Toivottavasti kisapaikka perutaan. Ei ne kentälle juosseet tajua futiksesta mitään. Sinnehän ryntäsi lapsiperheitäkin kuin piknikille, plus tietenkin kaikki aikuiset "tutisfanit" jotka eivät ole ikinä palloon koskaneetkaan

Äänestä

Katsojien ryntäys kentälle ja pelaajien ryyppääminen vei mahdollisuuden päästä kolmoiskoriin jatkopelien arvonnassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Siitä tulee vähintään sakkoa. Tuskin kisapaikkaa perutaan kun mitään väkivaltaa ei ollut.

Jos kentällä olisi syntynyt tappeluita niin EM-kisapaikka olisi peruttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu