Nyt on "herra lihava" siirtynyt Pattayalta Koh Changille.
https://www.youtube.com/watch?v=lfQTCABcme0
Tuo Koh Chang on omakäymistäni Thaimaan saarista ehkä kaikista miellyttävin paikka (Tai sitten Phuket, taasen omalla aivan toisenlaisella tavalla) missä olen käynyt, tosin tähän mennessä vasta kahdesti, mutta uskon että sinne tulee jatkossakin vielä mentyä.
Sääli vain että Changin tavoitettavuus on hieman heikko/hankala, bussilla matka kestää lauttoineen helposti sen 6h. Bangkokista. Yhtenä vaihtoehtona tietysti lentää Bangkokista Trat:n kentälle ja sieltä jatkaa Changille, mutta kentältäkin jonnekkin Changin keskiosassa olevaan hotelliin kestää joku 1,5h. (riippuen miten lauttamatka osuu kuljetuksen kanssa) ja tuo BKK-Trat-BKK edestakaiset lennot (kun olen niitä välillä katsonut) ovat suhteellisen hinnakkaita Thaimaan sisäisiksi lennoiksi, hintaluokka on ollut yleensä 150-200€/hlö.
Mutta monelle olen Changia suositellut, kun ovat kyselleet jotain uutta kohdetta itsellensä Thaimaassa.
Mr. Fatman Koh Chang
5
715
Vastaukset
Changilla tullut käytyä lähes joka talvi,aiemmin tuli oleskeltua näillä "suurempien kylien" rannoilla mutta nykyään nuo rauhallisemmat resortit kelpaavat mainiosti. Tuollainen 3-5 yötä on oikein mukava loma kierrellä saarta, nautiskella mereneläviä kaikilla tavoilla kokattuna. Katkaravut ovat kyllä suosikkejani.
Mr. Fatman on oikein rauhallinen ja mukava persoona.
Söpön pullea ja viehättävä on myös hänen nuorikkonsa....:-)
Seuraavaksi Mr. Fatman, Koh Chang osa 2
https://www.youtube.com/watch?v=qx_P8OvNuzE
Tällä kertaa ehkäpä aavistuksen tylsempi jakso, mutta kiva noita Jannen videoita on silti aina katsoa.
Itse olen myös käynyt kahdesti uimassa tuolla videolla olleella Klong plu:n putouksella. On kieltämättä hieman outoa, kun vedessä on sinun lisäksesi hyvin runsaasti kaloja jotka välillä käyvät kevyesti näykkimässä sinua sieltä täältä, ja jatkuvasti tunnet kalojen kyljet kun ne uivat ohitsesi.
Paikka on nätti, kannattaa käydä jos joskun Koh Chang:lla poikkeaa. Putoukselle on parkkipaikalta matkaa pientä viidakkopolkua pitkin joku 500-700m. ja kyseiselle putoukselle on pääsymaksu, olisiko ollut 150-200Thb./hlö.- Anonyymi
Onkohan Timo Soini Jannen vieraana, se kyllä tietää, miten piilottaa paavi seiskoilta ja iltiksiltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan Timo Soini Jannen vieraana, se kyllä tietää, miten piilottaa paavi seiskoilta ja iltiksiltä.
Alkaa verkko kiristyä, joutunee Timppa lähtemään saarille karkuun paparazzeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859