Kokeen uusiminen lukiossa.

Anonyymi

Olin eilen kipeä koko päivän enkä pystynyt lukemaa yh kokeeseen kauheasti, joten päätän saada siitä nelosen ja mennä sitten uusintoihin.
Kumman teen
1. Jätän tulematta kokeeseen ilman mitään merkintää wilmaan
2. Menen kokeeseen ja olen siellä puolitoista tuntia vain että saisin nelosen tarkoituksella

5

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi täältä kysyit, oletko tyhmä?

    • Anonyymi

      Mistä sit kysyn?

      • Anonyymi

        Kysy itseltäsi!


    • Minä menisin kokeeseen, ja yrittäisin kaikkeni, jotta saisin mahdollisimman hyvän arvosanan. Jos tulos ei olisi mielestäni riittävän hyvä, menisin uusintoihin.

      Tämä siksi, että uusinnoissa voi suorittaa vain yhden kokeen. Voihan nimittäin olla, että saat jostain toisesta aineesta hylätyn, ja tällöin YH:sta mahdollisesti saamasi hyväksytty arvosana pelastaisi koko kurssin uusinnalta.

    • Anonyymi

      Minäkin menisin kokeeseen ja tekisin minkä voin. Vitonenkin on parempi kuin ei mitään, jos satut uusinnan aikaan olemaan vielä kipeämpi. Tai on muuta estettä.

      Jos koetulos ei miellytä, korotat sitten myöhemmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      172
      10432
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2843
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2578
    4. 86
      2412
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      148
      2129
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1988
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1421
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1225
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      883
    Aihe