Mikä on tähän johtanut?

Anonyymi

Mikä se riivaa näitä ihmisiä? Minkä vuoksi ei asioita voi tehdä kunnolla? Miksi ei käytetä vakionopeudensäätelylaitetta? Ja jos mennään kakille liikennepylpyrään, pitää muistaa kaittaa hätävilkut päälle!! Pylpyrässä kakkiminen vaatii erityistä tarkkuutta ja hätävilkut kuuluvat erottamattomana osana tähän toimitukseen.

5

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pylpyrässä ei pitäsi kaasutella. Tasasesti pitäsi mennä ja käyyttä sitä vakijosäädintä. Se on tärkiää. Ja jos pylpyrässä kakin tekee, niin hätävilkutusta kakin teon yhteyteen suosittelen kovasti.

      • No joo. Nissanismia on joka ketjussa. Kieltämättä on hyviäkin heittoja. Mutta nyt aihe on loppuunkaluttu. Keksikää uutta.


      • Anonyymi
        PekkaPeitsi kirjoitti:

        No joo. Nissanismia on joka ketjussa. Kieltämättä on hyviäkin heittoja. Mutta nyt aihe on loppuunkaluttu. Keksikää uutta.

        En ymmärrä tätä Nissanismia. Eihän edelliset kommentit liittyneet mitenkään Nissanismiin. Vaan liikennepylpyrässä kakkimiseen ja vakionopeudensäätelylaitteiston käyttöön. Vahän tarkkuutta ja valoja päälle! Ja tietysti hätävilkut päälle, jos olet kakilla pylpyrässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ymmärrä tätä Nissanismia. Eihän edelliset kommentit liittyneet mitenkään Nissanismiin. Vaan liikennepylpyrässä kakkimiseen ja vakionopeudensäätelylaitteiston käyttöön. Vahän tarkkuutta ja valoja päälle! Ja tietysti hätävilkut päälle, jos olet kakilla pylpyrässä.

        Nämä paskajutut sopivat kyllä tähän Suomi24 palstaan


      • Anonyymi
        PekkaPeitsi kirjoitti:

        No joo. Nissanismia on joka ketjussa. Kieltämättä on hyviäkin heittoja. Mutta nyt aihe on loppuunkaluttu. Keksikää uutta.

        nissanismi on nyt haarautunu kahteen oppisuuntaan. on nissanismi ja kakkimismi. kyse on oppi riidasta. toisen lahkon mukaan ylpyrässä ei saa kakkia mutta ohitella saapi ja rinnakkain ajella. molemmat lahkot sitte kyllä hyväksyy vakonopeuspiristimen ja sumutus valot. nissanismissa ei kyllä oikein hätä vilikkuloista tykätä. mahtaa tulla tästä pitkä ja raskas uskon sota suomalaisten 24 palstoloilla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      36
      9275
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      31
      3787
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      78
      2380
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      112
      2289
    5. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      18
      1906
    6. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      14
      1558
    7. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      31
      1386
    8. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1247
    9. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      19
      1046
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      1012
    Aihe