Nasu on itsensä kanssa samaa mieltä.
Samanmielisyyttä.
13
97
Vastaukset
- Anonyymi
Järkevä aloitus.
Aloittajasta ei epäilystä, aivokapasiteetti riittää juuri tuollaiseen.- Anonyymi
Alkoholia joka päivä tekee sburgusta älykön varsinkin jos ei polta.
- Anonyymi
Lerppis ei ole mistään mitään mieltä mutta hän seurailee muita ja muiden mielipiteitä tarkkaavaisesti ympäri internettiä ja antaa sen jälkeen lausuntoja niistä mielipiteistä joissa ei ole minkäänlaista sisältöä.
Pattayalla on joidenkin liikkeiden edustalla sellaisia ilmatäytteisiä värikkäitä muovisia vuotavia mainosukkoja, joihin pumpataan ilmaa. Niiden kädet ja pää heiluu ja koko ukko heiluu koko ajan.
Niillä ilmaukkeleilla on yhtä paljon asiaa kuin lerppiksellä. Kädet heiluu, pää heiluu ympäri vuorokauden mutta ei ole ikinä mitään asiaa. Ilmaa täynnä koko ukko niinkuin lerppiskin. Yhtä tyhjän kanssa.- Anonyymi
Mielenkiintoista sinun mielenkiintosi rajoittuvan lerppikseesi.
- Anonyymi
Resupetteri ilmaukot eivät vuoda, läpi virtaava ilma pitää ne pystyssä reppana... Oletko tyhmä, älä vastaa tiedän että olet todella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Resupetteri ilmaukot eivät vuoda, läpi virtaava ilma pitää ne pystyssä reppana... Oletko tyhmä, älä vastaa tiedän että olet todella.
Unohdit ilmakitkan vaikutuksen vuotavien ilmaukkojen kupeessa.
Nousukännissä kun viisastuu ja ukkoja seuraa, niin sen oivaltaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Unohdit ilmakitkan vaikutuksen vuotavien ilmaukkojen kupeessa.
Nousukännissä kun viisastuu ja ukkoja seuraa, niin sen oivaltaa.Resupetteri kyse ei ole ilmakitkasta jota ei ole olemassakaan, vaan ilmanvastuksesta siis ukon vaikutuksesta ilman liikkeeseen... Joka on nimeltään ilmanvastus ei ilmakitka, mutta ukon vastustamaa voimaa voidaan kutsua kitkaksi kuten kiinteän kappaleen ominaisuus jota ukko edustaa on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Resupetteri kyse ei ole ilmakitkasta jota ei ole olemassakaan, vaan ilmanvastuksesta siis ukon vaikutuksesta ilman liikkeeseen... Joka on nimeltään ilmanvastus ei ilmakitka, mutta ukon vastustamaa voimaa voidaan kutsua kitkaksi kuten kiinteän kappaleen ominaisuus jota ukko edustaa on.
Lerppasensei ymmärsi taas sen olennaisen tästäkin vertauskuvasta. Ilmaukkojen heilumisessa ei siis kyse ole insinöörineron mukaan vuodosta vaan läpivirtauksesta. Vielä sai ilmakitkankin liitettyä tähän.
"ilmakehän harvojen yläosienkin aiheuttama kitka riittää kuumentamaan aluksen ulkopinnan tuhansiin asteisiin"
https://fi.wikipedia.org/wiki/Lämpökilpi
Ilmakehä on kaasukehä ja siinä on kitka siinä kulkiessa ja siihen törmättäessä. Maapallon pyörimissuunnalla on suurin vaikutus ilmavirtausten pääsuuntiin maapallolla, eikä golfvirralla, kuten herra lentokapteeni itsepintaisesti inttää. Alueellisia vaikuttimia on muitakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Resupetteri kyse ei ole ilmakitkasta jota ei ole olemassakaan, vaan ilmanvastuksesta siis ukon vaikutuksesta ilman liikkeeseen... Joka on nimeltään ilmanvastus ei ilmakitka, mutta ukon vastustamaa voimaa voidaan kutsua kitkaksi kuten kiinteän kappaleen ominaisuus jota ukko edustaa on.
Kun meteoroidit kohtaavat Maan ilmakehän, kitkan nostattama raju kuumuus iskevät. Kappaleen koostumuksesta ja huokoisuudesta riippuu, miten hyvin se koossa kestää.
https://www.aamulehti.fi/a/200595518 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lerppasensei ymmärsi taas sen olennaisen tästäkin vertauskuvasta. Ilmaukkojen heilumisessa ei siis kyse ole insinöörineron mukaan vuodosta vaan läpivirtauksesta. Vielä sai ilmakitkankin liitettyä tähän.
"ilmakehän harvojen yläosienkin aiheuttama kitka riittää kuumentamaan aluksen ulkopinnan tuhansiin asteisiin"
https://fi.wikipedia.org/wiki/Lämpökilpi
Ilmakehä on kaasukehä ja siinä on kitka siinä kulkiessa ja siihen törmättäessä. Maapallon pyörimissuunnalla on suurin vaikutus ilmavirtausten pääsuuntiin maapallolla, eikä golfvirralla, kuten herra lentokapteeni itsepintaisesti inttää. Alueellisia vaikuttimia on muitakin.Hehhee helppoa villalankaa.
Kerro lisää siitä kun laittaa karttapallon pyörimään ja tökkää sitä etusormella jonka lapsikin ymmärtää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hehhee helppoa villalankaa.
Kerro lisää siitä kun laittaa karttapallon pyörimään ja tökkää sitä etusormella jonka lapsikin ymmärtää.lapsikin ymmärtää, bumba ei.
Tuossa joku kyseli hydrokopteriajeluista, Pttayalla SianMaissa ja HuiHaissa. Siihen on helppo vastata, vahinko, että poistivat kyselyn, vastasin kuitenkin:
Lerppa lienee ainoa, jolla on tuhansia tunteja hydrokopterilla haaveajoa ja myös omavarmenteinen Nasan kelpuutus, itsetehdyillä Nasan leimoilla ja allekirjoituksilla. Vahinko vain, että kelpuutusta ei hyväksytä Hiekkaharjun hoivakodin pesuhuoneen ulkopuolella, mutta voithan silti kysyä, vaikkapa hydron liitolukua ja käytöstä kaartosakkauksessa...- Anonyymi
Puolustuvoimien historian surkeimpiin hankkeisiin kuulunut ilmatyynyalus.
https://www.talouselama.fi/uutiset/turha-tuuli-armeijan-kuuluisin-virhehankinta-meni-romuksi/d4856cc3-daf9-361e-8bb6-ce69d56918da
Nähtiin tuo vesillä koeajossa joskus viime vuosikymmenen lopulla kun oltiin vesillä. Pitihän melkoista ääntäja meri "värisi" hehtaasin alueella ympärillään. Ei ollut enää silloin armeijan maastoväreissä muistaaksemme.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380