Kaupat tuli!

Anonyymi

Nyt olen onnellinen Corolla 2,0 hybriidi varmarin omistaja. Auris hybriidi varmari 2017 vaihtui viikko sitten tämmöiseen. Hyvä luotto myyjä teki kovan tarjouksen ja piti vaan sitten tarttua. Olin vaan menossa väli huoltoon käyttämään Auriksen kun mutusteltiin luotto myyjän kanssa tuoretta pullaa ja hörpittiin kahvetta. Luotto myyjä ehdotti että mitäs jos vaitaisit uuteen Corollaan. Olin tuota aina kahveella käydessä ihastellut ja istuinkin semmosessa. En viittinyt mennä edes koe ajolle kun tiedän että Toyota osaa autot tehdä. Tilaus aika oli vain alle 2 kuukautta. Nyt kelpaa ajella mökille ja kaupoille. Kulkua piisaa niin että hirvittää kun nuita pelti poliiseja riittää tiellä. Ajattelin teettää ensi huollon eli ölpän vaihdon niin pääsee taas turisemaan luotto myyjän kanssa kahveen ja pullan ääreen.

2

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sulla ei oikeasti ole kuin polkupyörä. Kunhan opit ensin kirjoittamaan, käyt koulun loppuun ja hankit ammatin, niin voit ostaa Corollan.

    • Anonyymi

      Tuo murteellinen " nuita" paljastaa sinut liian helposti.
      Luovu sen käytöstä nin t ollaamisesi ei niin helposti hyppää silmille. Vähän haastetta.

      Muistaakseni jossain Kainuussa sanotaan nuin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      257
      4590
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2762
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1594
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1109
    Aihe