1986 rakennettu puurunkoinen ja tiiliverhoiltu harjakattoinen rivitalo. Kannattaako ostaa, mitkä ovat tyypilliset riskit?
1986 rakennettu rivitalo
Anonyymi
5
161
Vastaukset
- Anonyymi
Mistäpäin meinasit ostaa, jotkut on kunnossa ja jotku huonossa, eli?
- Anonyymi
kierrä niin kaukaa kuin voit. ei palo-osastointia ja naapurin tupakointi tuhoaa koko talon. tai ota ainakin kunnon vakuutus ja riittävästi palovaroittimia.
- Anonyymi
Niin ja pidät huolen että naapurilla on palovaroitin ja patterissa virtaa.
- Anonyymi
Heh heh.
- Anonyymi
Kiinteistön vakuutuksen hoitaa taloyhtiö. Ullakon paloseinät voi tehdä jos niitä ei ole. Jos viisastelee niin pitäisi jotain tietääkin. Siis pitäisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs491334- 1601135
- 611027
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli198861- 8852
- 12792
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51771- 346748
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti79718