Mindanaon saari

Anonyymi

Cagayan de oro ja Iligan olis tarkoitus mennä katsastamaan. onko jotain mitä pitäis huomioida erikseen..2 viikkoa pitäis olla reissussa.

3

1129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mindanaolla turvallisuus puhuttaa, olen käyntyt kerran paikalla. Toista kertaa eivät paikalliset suositelleet Leytellä asuvat, itselläni ei ollut ongelmia.

    • Anonyymi

      Olen käynyt Cagayan de Orossa lähes 20 kertaa, vuonna 2007 ensi laskeutuminen Lumbian lentokentälle ja viimeksi olin 2017 Cdo.ssa ja ensimmäinen tutustuminen uuteen Laguindingan lentokenttään.

      Kaupunki ja asukkaat ovat erittäin ystävällisiä enkä ole koskaan tuntenut oloani turvattomaksi, lähes 300 vietetyn lomapäivän aikana.

      Taksit ovat lähestulkoon Filippiinien moderneimpia ja rehellisiä, kiitos kaupungin Majorin tiukan asenteen.

      Johtuen Mindanao suurista luonnonrikkauksista Cagayanissa on paljon varakkaita, toki on paljon myös heitä joilla puutetta kaikesta. Tavaratalot ja Mallit pursuavat ylellisyystuotteita joihin monella on varaa ja toisilla sitten vaan ihastella ikkunoiden lävitse.

      Taksi vie sekä Iliganiin että Cagayaniin lentokentältä reilussa puolessa tunnissa, on melkeimpä puolivälissä näitä kaupunkeja.

      Iligan on mielenkiintoinen kohde, Maria Christina vesiputoukset, Timoga kylmävesialtaat sekä Tinago vesiputous jossa ehdottomasti kannattaa käydä. Huomaat eron kaupungeissa, Iligan on jo muslimivoittoinen joten valkoista karpaasia katsotaan hieman pitkään. Missään nimessä en suosittele menemään ylös Marawiin tai lännemmäksi Pagadian/Zamboangan alueelle.

      Gensan, Davao, Dipolog, Butuan ja Surigao myös käyty, muista piipahtaa Camiguinilla, se vaan on yksi hulppeimmista saarista missä olen Filippiineillä ikuna kävässyt.

      Seda centrio, keskustahotelli joka on tasokas , sijaitsee Ayala mallissa. Tykkäsin viimekerralla kovin.

    • Anonyymi

      Nyt oli halpoja lentoja touko-kesäkuussa kahdella stopilla helsinki-arlanda-peking-manila menopaluu n.450 e.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1785
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1160
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      442
      1129
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      130
      814
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      708
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe