Nöyryytys...

Heh heh....Tyhmän, sutta pelkäävän apinan turpa on tukittu. Niin tyhmäksi tuo pöljäke itsensä näkee Susianalyysia luettuaan ja peiliin katsoessaan, jotta haluaa piileskellä apinanaamoineen.

Olen osoittanut kiistattomasti Susianalyysin suuruuden. Kansalaiset on jaettu fiksuihin ja sutta pelkääviin apinoihin. Apina pelkää tyhjää, mutta minä olen terapeutti heille. Ihan hyvää hyvyyttäni. Tätä kautta saamme toivottavasti lisää ihmisiä tähän maahan. Tämä ei ole apinoille tarkoitettua aluetta.

Ja nythän pitää muistaa, että tarkoitan Susianalyysissa määrittelemääni apinaa. En suinkaan viidakossa taikka savannilla elävää, hienoa oikeaa apinaa.

Minun apina on piesty lerppahuuli. Huulet tötteröllä sutta pelkäävä pallinaama. Säälittävä läsöperse ja pulla-aivo. Usein metsästystä harrastava juoppo. Maaseudulla asusteleva sontaläjä.

Sen verran kuitenkin tajuaa, jotta parempi vaan olla vinkumatta mitään. Jos apina vinkuu, niin aina vaan enemmän vinkuapinaksi muuttuu. Susianalyysissa on totuus, apina olkoon hiljaa. Apina toki voi kehittää itseään ja mahdollisesti nousta suosta, jos ahkerasti jaksaa opiskella Susianalyysia.

5

311

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerroppa suuri mestari. Mistä näitä, sinun mahtavia teoksia löytyy. Olisin todella kiinnostunut, tutustumaan niihin.

      • Susianalyysi löytyy aivoistani. Pystyt opiskelemaan mm lukemalla viestejäni jo monien vuosien takaa. Susianalyysit I,II,III, IV ja V ilmestyvät piakkoin painettuina suurteoksina. Osa VI on vielä aika lailla keskeneräinen.

        Tässähän on ollut sitä ongelmaa, kun kustantaja itkee sanavalinnoista. On yritetty päästä yhteisymmärrykseen lopputuloksesta. Mutta niin hieno Ooppus on tulossa, että apina hukkuu oikeasti hätäpaskohinsa.


      • Susianalyytikko kirjoitti:

        Susianalyysi löytyy aivoistani. Pystyt opiskelemaan mm lukemalla viestejäni jo monien vuosien takaa. Susianalyysit I,II,III, IV ja V ilmestyvät piakkoin painettuina suurteoksina. Osa VI on vielä aika lailla keskeneräinen.

        Tässähän on ollut sitä ongelmaa, kun kustantaja itkee sanavalinnoista. On yritetty päästä yhteisymmärrykseen lopputuloksesta. Mutta niin hieno Ooppus on tulossa, että apina hukkuu oikeasti hätäpaskohinsa.

        Tämä on kuin vääntöä tästä postilakko hommasta. Minä olen aivoja ja ruumistani viriilisti käyttävä työmuurahainen ja minulla on vastassa läsöperse auton ikkunasta ammuskeleva juoppo sutta pelkäävä metsästäjäeinari.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Tämä on kuin vääntöä tästä postilakko hommasta. Minä olen aivoja ja ruumistani viriilisti käyttävä työmuurahainen ja minulla on vastassa läsöperse auton ikkunasta ammuskeleva juoppo sutta pelkäävä metsästäjäeinari.

        Jotenkin vaan sinun kaikki lupauksesi "analyyseista" on jäänyt vuosien saatossa puheasteelle.
        Einarit johtaa tällä hetkellä 6-0. He käyvät metsällä ja saavat saalista. Ehkäpä jokunen susikin on kuollut. Ainakin vanhuuteen.


    • Anonyymi

      Ymmärsinkö oikein, että sinun sanavalintojasi ei hyväksytä, eikös Suomessa ole sanavapaus. Täytyy selata aiempia juttujasi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      2012
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      630
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      31
      569
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      60
      460
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      460
    6. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      61
      459
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      44
      428
    8. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      417
    9. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      413
    10. Hyvää yötä mies

      Kulta söpöliini 🥺❤️
      Ikävä
      40
      401
    Aihe