Historiaa, ikää tuli juuri 6 -vuotta, ensimmäiset 5 vuotta ei ollut virtoja päällä kuin 2-3 kertaa vuodessa, pari tuntia. Nyt oli töpseli kiinni kesästä alkaen.
Kun toisessa televisiossa ulkomaisessa ohjelmassa teksti ei pysynyt , avasin tämän ja päivitin uudet kaapelikanavat. Päivitys toimi loppuun asti hyvin, mutta muutaman minuutin kuluttua sammui täydellisesti.
Ei tule valmiusvaloa. Tv ei käynnisty televisiossa olevasta virtanapista, eikä tietystikään kaukosäätimellä.
Virtaa ottaa, kun laittaa pistokkeen pistorasiaan, "iskee normaalisti kipinää ".
Sähkön kulutusmittarilla ottaa normaalin valmiustilan virran, oli muistaakseni 2 Wattia.
Avasin takakannen, se oli helppoa. En aikonutkaan tehdä mitään, mutta ajattelin jos olisi jotain näkyvää, mm. pullistuneita kondensaattoreita, ei ollut. kaikki on kuin uudessa telkkariaa.
Televisiota on katseltu vain muutama tunti ja muutaman kerran vuodessa. Telkkaria ei ole myöskään koskaan siirretty eikä kuljetettu, se on ollut siinä paikassa olohuoneessa kuin siihen jalusta laitettiin.
Näillä tiedoilla myyn, jos joku ostaa.
Aion pitää takakannen irroitettuna jos joku haluaa sinne katsoa.
Tv on aivan Forssan keskustassa, parhaat katsomiset aamulla 8.00-10.00, iltapäivällä 15.00-18.00.
Toki ekaksi voi näkemättä kertoa hatusta mitä mahdollisesti maksaa.
[email protected]
tietokilpi kertoo;
PHLIPS 40pfl3008T/12 , 07/2013
Myydään 40" viallinen taulutelevisio
11
245
Vastaukset
- Anonyymi
Millä hinnalla ajattelit saada viallisen tv:n myytyä?
Alussa hinnan määrää ostaja, joskus myöhemmin , ennen joulua minä ja hinta silloin 0 euroo.
- Anonyymi
Miksi et vain heitä roskikseen? Ei siitä kukaan mitään maksa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi et vain heitä roskikseen? Ei siitä kukaan mitään maksa.
Ei roskiin! Kiimassuolle sähkölaitteet, eikä maksa mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei roskiin! Kiimassuolle sähkölaitteet, eikä maksa mitään.
Voi ne vialliset, loppuun käytetyt, palauttaa mihin tahansa elektroniikkaa myyvään liikkeeseenkin. Se on sellainen laki nykyään.
- Anonyymi
Aloitus vaikuttaa trollilta.
- Anonyymi
Saitko television myytyä?
- Anonyymi
onko taulu teeveessä ripustusteline ja kullitetut kehykset?
- Anonyymi
Mitä ”iskee normaalisti kipinää” tarkoittaa?
- Anonyymi
juuri sitä kuin on kirjoitettu.
on jo löytänyt uuden omistajan, kiitos kaikille. Anonyymi kirjoitti:
juuri sitä kuin on kirjoitettu.
on jo löytänyt uuden omistajan, kiitos kaikille.juuri sitä kuin on kirjoitettu.
on jo löytänyt uuden omistajan, kiitos kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711123Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8010241- 494304
- 244007
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni103988Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353786Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573679No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413523- 533213
- 422935