Historiaa, ikää tuli juuri 6 -vuotta, ensimmäiset 5 vuotta ei ollut virtoja päällä kuin 2-3 kertaa vuodessa, pari tuntia. Nyt oli töpseli kiinni kesästä alkaen.
Kun toisessa televisiossa ulkomaisessa ohjelmassa teksti ei pysynyt , avasin tämän ja päivitin uudet kaapelikanavat. Päivitys toimi loppuun asti hyvin, mutta muutaman minuutin kuluttua sammui täydellisesti.
Ei tule valmiusvaloa. Tv ei käynnisty televisiossa olevasta virtanapista, eikä tietystikään kaukosäätimellä.
Virtaa ottaa, kun laittaa pistokkeen pistorasiaan, "iskee normaalisti kipinää ".
Sähkön kulutusmittarilla ottaa normaalin valmiustilan virran, oli muistaakseni 2 Wattia.
Avasin takakannen, se oli helppoa. En aikonutkaan tehdä mitään, mutta ajattelin jos olisi jotain näkyvää, mm. pullistuneita kondensaattoreita, ei ollut. kaikki on kuin uudessa telkkariaa.
Televisiota on katseltu vain muutama tunti ja muutaman kerran vuodessa. Telkkaria ei ole myöskään koskaan siirretty eikä kuljetettu, se on ollut siinä paikassa olohuoneessa kuin siihen jalusta laitettiin.
Näillä tiedoilla myyn, jos joku ostaa.
Aion pitää takakannen irroitettuna jos joku haluaa sinne katsoa.
Tv on aivan Forssan keskustassa, parhaat katsomiset aamulla 8.00-10.00, iltapäivällä 15.00-18.00.
Toki ekaksi voi näkemättä kertoa hatusta mitä mahdollisesti maksaa.
[email protected]
tietokilpi kertoo;
PHLIPS 40pfl3008T/12 , 07/2013
Myydään 40" viallinen taulutelevisio
11
209
Vastaukset
- Anonyymi
Millä hinnalla ajattelit saada viallisen tv:n myytyä?
Alussa hinnan määrää ostaja, joskus myöhemmin , ennen joulua minä ja hinta silloin 0 euroo.
- Anonyymi
Miksi et vain heitä roskikseen? Ei siitä kukaan mitään maksa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi et vain heitä roskikseen? Ei siitä kukaan mitään maksa.
Ei roskiin! Kiimassuolle sähkölaitteet, eikä maksa mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei roskiin! Kiimassuolle sähkölaitteet, eikä maksa mitään.
Voi ne vialliset, loppuun käytetyt, palauttaa mihin tahansa elektroniikkaa myyvään liikkeeseenkin. Se on sellainen laki nykyään.
- Anonyymi
Aloitus vaikuttaa trollilta.
- Anonyymi
Saitko television myytyä?
- Anonyymi
onko taulu teeveessä ripustusteline ja kullitetut kehykset?
- Anonyymi
Mitä ”iskee normaalisti kipinää” tarkoittaa?
- Anonyymi
juuri sitä kuin on kirjoitettu.
on jo löytänyt uuden omistajan, kiitos kaikille. Anonyymi kirjoitti:
juuri sitä kuin on kirjoitettu.
on jo löytänyt uuden omistajan, kiitos kaikille.juuri sitä kuin on kirjoitettu.
on jo löytänyt uuden omistajan, kiitos kaikille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283345- 953120
- 762994
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim682917"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m522862Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862632- 352450
- 572311
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se412147- 321933