Me olemme kaverini kanssa useasti puhelinyhteydessä skypellä,on kuitenkin harmittavaa
kun tämantästä minun ääneni häipyy kaverin kuullokkeista.Testisoitot echon toimivat molemmilla.
Lankapuhelut ovat tiomineet ihan ok. Mistähän vois
ruveta vikaa katteleen? Molemmilla laajakaista
tosin eri operaattoreilta.Molemmilla XP käyttis.
missä vika
3
512
Vastaukset
Kukaan ei varmaan oo tajunnut sun ongelmaa. Jos jaksat niin voisitko selittää vähän tarkemmin? Siis häipyy? Voi olla ihan normaalia jos puhelu pätkii. En tiedä mitä häipymisellä tarkoitat.
- harmistunut
Ääneni lakkaa kuulumasta kaverini kuulokkeista.
En tarkoita joskus ruuhkaaikana tapahtuvaa
pätkimistä,vaan se käy aina niin päin että
minä kuulen hänet mutta hän ei minua.Tätä tapahtuu
usein.Väiltön soitto echo:on ja mikki tuntuu
pelaavan.Myöskään lankapuheluissa en ole huomannut
mitään häikkää.Myöskin tiedostot siirtyvät koneelta
toiselle ongelmitta. Muille en ole skype in puheluita soitellut,eikä kaverinikkan. - tomppa
harmistunut kirjoitti:
Ääneni lakkaa kuulumasta kaverini kuulokkeista.
En tarkoita joskus ruuhkaaikana tapahtuvaa
pätkimistä,vaan se käy aina niin päin että
minä kuulen hänet mutta hän ei minua.Tätä tapahtuu
usein.Väiltön soitto echo:on ja mikki tuntuu
pelaavan.Myöskään lankapuheluissa en ole huomannut
mitään häikkää.Myöskin tiedostot siirtyvät koneelta
toiselle ongelmitta. Muille en ole skype in puheluita soitellut,eikä kaverinikkan.Mulla tekee samalla tavalla.Mulla on sellanen vika,et mun phone-asetuksissa mic'in äänenvoimakkuus muuttuu itsestään kesken puheluakin.Kun voimakkuus on pienellä,toinen osapuoli ei kuule mua.Kun siirrän voimakkuuden isolle,sit se taas kuulee.Sitä vaan ihmettelen,miks se voimakkuus siirtyy itestään?
Mulla on käytössä Windows 98.Muuten skype kyl pelais.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085279SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun494057SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343878Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813746SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673633Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers243586Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062410SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?322231Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan772157