Tuli lähtö Thaimaahan

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kakaramaista, miten perjantaijatkuukaan kun kossunkorkki taas narahtaa ilmailulukion pojan isällä.......Vääksyssä.

Äänestä

23 naamariin niin akka löytää taas paikkansa nyrkkien välistä eli saa mitä tilaa

Äänestä

Make on Pattayan poikia. Onnittelut maailman parhaan marketin pitäjälle! Se mitään paennut "kohua" kun roskalehdet kaivoi ikivanhan höpöjutun esille. Kaksinaismoralismi kukkii. Hän on tuomionsa aikoinaan kärsinyt ja anteeksi pyytänyt. Turha niitä enää retostella kenenkään. Iso kirjakin käskee tykkäämään lähimmäisestä ja antamaan anteeksi. Näissä pahoinpitelyissäkin on aina kaksi osapuolta. Jotkut miehet ja naisetkin ovat niin sanottuja paskamagneetteja jotka vetää ikävyyksiä puoleensa kaikkialla missä liikkuvat. Niitä on kaikissa yhteiskuntaluokissa.
Tunnen muutamia tyyppejä, miehiä sekä naisia, joiden kanssa ei voi mennä mihinkään ilman että he joutuvat vaikeuksiin. Puuttuvat toisten asioihin kovaäänisesti ja käyttäytyvät itsetuhoisesti ja huomiota herättävästi. Se vetää puoleensa sitten tietynlaisia tyyppejä. Yhtä uhkeaa kaunista mimmiä olen ulkoiluttanut silloin tällöin ja joka kerta se on pitänyt pelastaa jostakin kun menee ventovieraille rääpimään päätään kapakoissa ja tupakkapaikoilla. Ite kun oon alalla niin osaan ohjata hänet pois niistä tilanteista mutta on se raskasta. Hän kyllä sitten on sen vaivan arvoinen kun kotiini saakka päästään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sai palkinnon ja heti piti lähteä Thaimaahan juhlimaan

https://www.seiska.fi/Uutiset/Jarvenpaan-Citymarketin-kohukauppias-pakeni-skandaalia-ulkomaille-kuvat/1147471

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu