miten tiedostot???

Juu.Nyt harjoittelen nettisivujen tekemistä tässä ekakertaa ja on vielä asiat auki.Siis miten voin laittaa vaikka 4Mt kokoisen tiedoston nettisivuille.Että sitten jokin voi sen ladata multa,nettisivuiltani...Ja saako sinne laittaa mitä tahansa kuvia...ei varmaan...esim bandeista....Siis onko siinä mitään lakia vai????
3233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sä voit laittaa nettiin itse ottamiasi kuvia ja muiden ottamia kuvia, jos olet kysynyt siihen kuvien ottajilta luvan.

Äänestä
  • No jos mä teen nyt tässä ne nettisivut ja siinä on 1 kuva Irwinistä vaan. Eikait siitä mitään lupia tarvitse ja aika vaikea siltä kysyä koska se makaa mullan alla!

    Äänestä

  • Irwinin kirjoitti:

    No jos mä teen nyt tässä ne nettisivut ja siinä on 1 kuva Irwinistä vaan. Eikait siitä mitään lupia tarvitse ja aika vaikea siltä kysyä koska se makaa mullan alla!

    omaiset! En tiedä tarkkaan, mutta epäilen, että et saa laittaa Irwinin kuvaa kotisivuillesi noin vain. Tekijänsuojaoikeus nääs!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nettiin laitan kirjoitti:

Juu.Nyt harjoittelen nettisivujen tekemistä tässä ekakertaa ja on vielä asiat auki.Siis miten voin laittaa vaikka 4Mt kokoisen tiedoston nettisivuille.Että sitten jokin voi sen ladata multa,nettisivuiltani...Ja saako sinne laittaa mitä tahansa kuvia...ei varmaan...esim bandeista....Siis onko siinä mitään lakia vai????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu