Turhana ovat. Käyttäkää!
Miks ei kukaan käytä leipäkonettaan enää?
16
74
Vastaukset
- Anonyymi
Omituista käskytystä, jota lisäksi ei perustella. Olet varmaan vihreä.
- Anonyymi
Jauhot painavia kantaa, leivät kevyitä.
=DW= - Anonyymi
Emmeet valmiina koneessa, aamulla herään ihanaan tuoksuun, lauantain kunniaksi ranskanleipää, nams :)
- Anonyymi
Nyt on viimeiset murusetkin ranskiksesta syöty, jurri ja juuri riitti kahden aamukahville ja lounaalle. Ensi yönä annetaan sen paistaa moniviljaa aamuksi, nammm lämmintä leipää ja voita päälle :)
Olen leiponut monenlaisia leipiä ja sämpylöitä välillä useinkin, mutta leipäkonetta en ole koskaan hankkinut itselleni. Kerran olen tainnut käyttää joskus silloin aikoinaan jossain. ;)
Hapanleipäjuurikin oli pitkään käytössä kotonani.- Anonyymi
Käytän vain leipäläpeäni. Muuta minulla ei ole.
- Anonyymi
Mistäs sinä tiedät kuka käyttää ja kuka ei, kummaa puhetta.
- Anonyymi
Leipäkone kuin sodastream juomakone. Kuplivaa juomaa ja leipää samalla.
- Anonyymi
En ole hankkinut leipäkonetta enkä painekattilaa.
Muistan liian hyvin sen sadun, missä tyttö kuuli taikasanan, taikoi ja puuro kattilasta alkoi vyöryä, tuöntyi ovesta ja suuntautui kylään.
Sen pituinen se.
Beng - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole hankkinut leipäkonetta enkä painekattilaa.
Muistan liian hyvin sen sadun, missä tyttö kuuli taikasanan, taikoi ja puuro kattilasta alkoi vyöryä, tuöntyi ovesta ja suuntautui kylään.
Sen pituinen se.
BengItse tehty on kuin puoliksi jo syöty. Mutta otsa hiessä on minun leipäni ostettava.
- Anonyymi
Sellainen löytyy kaapista. Viimeksi n: vuosi sitten käytetty, mutta kun se tekee ne vaaleat leivät parhaiten, ja pitäis vältellä hötön syömistä.
- Anonyymi
Ei kannata,leipä kaupassa melkein ilmaista.
- Anonyymi
Leipähän on kallista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Leipähän on kallista.
Mikä kriteeri on sinulle kallista? Eihän leipää syödä kuin heinää. Muutama siivu per päivä ei konkurssiin vie. Ketään.
Meidän ikäpolvi on vaan vielä sitä vanhakantaista eli jälkijättöistä, että pihistelee kaikessa vaikka ei tarvitsisi.
Onneksi jälkisukupolvet ovat avarakatseisempia ja uskaltavat elää. Hautaan kun ei hauliakaan saa, sillä periaatteella itse elän.
- Anonyymi
sellaisen hyvänkokoisen ranskanleivän hinnaksi taitaa muodostua n.10 centtiä /leipä
leipäkoneella tehtynä. Ja onhan siinä sellainenkin puoli, että gluteenitonta leipää pystyy tekemään HUOMATTAVASTI halvemmalla kuin kaupasta ostaen.
Ovatkin kalliita. - Anonyymi
Nykynaiset eivät osaa tehdä muuta kuin muuttaa leivän paskaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791