Vai kuinka merten ylitykset hoidetaan junalla matkustaessa?
Käykö interrail-lippu laivassa?
5
199
Vastaukset
- Anonyymi
Tietenkin käy. Sen kun kävelet vaan portista sisään.
Hyvää matkaa! - Anonyymi
Suosittelen käyttämään lentokonetta. Junan nopeuteen tottuneelle laivamatka on hidas ja toteutuskin on kömpelö pakollisine putkistokävelyineen.
- Anonyymi
Omista reilivuosista on jo aikaa, mutta kyllä sitä laivoihin ihan lippu ostettiin. Olisiko ennen vanhaan interrail-lipulla saanut alennusta viikkarilta, mutten mene vannomaan.
- Anonyymi
Ainahan tuo ir-lippu on laivaan kelvannut. Mutta harva tuon on tiennyt ja siksi ostanut ihan turhaan laivalipun. Mutta hyttipaikkaa sillä ei ole saanut.
- Anonyymi
70-luvulla varmaan juurikin viikkarilla puoleen hintaan, Tukholmassa junaan, ja Juutinrauman yli junalautalla, interrail-tiketillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821800
- 108997
- 94884
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19703- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m172534Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä26511Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466