Suden siirtoistutukset

Kuinkahan suden siirtoistutus Ruotsiin mahtanee onnistua, kun Luke hyvinkin ponnekkaasti sanoo, ettei susia siirrellä Suomen rajojen sisäpuolella?

Jos siis susia siirretään Ruotsiin ja eläimet kuljetetaan autolla Suomesta, niin jokseenkin ristiriitainen ajatus on tuon suden kuljettamattomuus Suomen rajojen sisällä.

2

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitten mitenkään. Kuhan puhua lorsottaat suusa mauksi, kun eivät muuta osaa. Muka siirtoistutuksia Ruotsiin, vaikka sudet kyllä aivan omin avuin vaeltavat sinne, koskapa vaeltavat Norjankin selekosille.

    • Anonyymi

      Salaahan ne susilastit viedään.

      Sillä ei Luke niinkuin muutkaan susihyysärit varmaankaan sentään niin pöljiä vajakkeja ole, että ilmoittaisivat esim. mediassa julkisesti kailottaen, että nyt lährettihin viemähän apuva Suomen Läntisten rannikkoseutujen sekä Ruotsin susivajeeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      170
      6774
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4562
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      32
      3688
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      3057
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1925
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1636
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1630
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1543
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1409
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      48
      1366
    Aihe