Suden siirtoistutukset

Kuinkahan suden siirtoistutus Ruotsiin mahtanee onnistua, kun Luke hyvinkin ponnekkaasti sanoo, ettei susia siirrellä Suomen rajojen sisäpuolella?

Jos siis susia siirretään Ruotsiin ja eläimet kuljetetaan autolla Suomesta, niin jokseenkin ristiriitainen ajatus on tuon suden kuljettamattomuus Suomen rajojen sisällä.

2

189

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitten mitenkään. Kuhan puhua lorsottaat suusa mauksi, kun eivät muuta osaa. Muka siirtoistutuksia Ruotsiin, vaikka sudet kyllä aivan omin avuin vaeltavat sinne, koskapa vaeltavat Norjankin selekosille.

    • Anonyymi

      Salaahan ne susilastit viedään.

      Sillä ei Luke niinkuin muutkaan susihyysärit varmaankaan sentään niin pöljiä vajakkeja ole, että ilmoittaisivat esim. mediassa julkisesti kailottaen, että nyt lährettihin viemähän apuva Suomen Läntisten rannikkoseutujen sekä Ruotsin susivajeeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      68
      2218
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      35
      1784
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      100
      1161
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      46
      909
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      803
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      797
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      670
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      665
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      135
      622
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      578
    Aihe