Nuorisosäätiö kokemuksia

Anonyymi

Moikka.

Ajattelet varmaankin, olisiko nuorisosäätiö hyvä vuokranantaja? Ehkä päädyit tänne googlen kautta. Minäpä kerron. Nuorisosäätiössä asunnot ovat jääkylmiä, koska he talvisaikaan säätävät asuntojen lämpötilat minimiin. Tällä tavoin meneteltäessä he säästävät, kun asuntoja ei tarvitse lämmittää. Apua lämmitysongelmiin ei saa, vaan nuorisosäätiöstä todetaan, että asunnossa on tarpeeksi lämmin t. huoltomies. Tämä tarkoittaa sitä, että pidät jatkuvasti sisällä ollessasi villasukkia, hanskoja sekä villapaitaa. Aamuisin, iltaisin ja öisin joudut turvautumaan paksuun peittoon säilyäksesi lämpimänä. Patteritkin tuntuvat käteen kylmiltä, mutta säätiön mukaan tämä on vain normaalia.

Isännöintiin on vaikea toisinaan saada yhteyttä, asiakaspalvelu on tökeröä eikä asioihin puututa riittävästi. Asunto on rakennettu hutiloiden ja vikoja on paljon. Puoli vuotta vanhassa asunnossa oli iso halkeama seinässä. Lisäksi vessa oli sijoitettu liian lähelle seinää, joka teki siinä istumisesta haastavaa. Toisessa asunnossa vessa oli sijoitettu oikealle kohdalle, joten asunnoissa on eroavaisuuksia.

Eteisen naulakosta puuttui vaatetanko, ja tilalle asennetussa tangossa kiinnikkeet olivat esteettisesti hyvin rumat verrattuna muihin asuntoihin.

0

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        55
        1226
      2. Toivotko koskaan mies...

        Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
        Ikävä
        92
        1214
      3. Tämän päivän puukotusuutinen

        Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
        Seinäjoki
        17
        1060
      4. Svty paska työpaikka

        Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
        Suomussalmi
        18
        925
      5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

        Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
        Intohimo
        45
        813
      6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

        Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
        Ikävä
        112
        788
      7. Olisit voinut olla...

        ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
        Ikävä
        64
        742
      8. Onko viisikko aktivoitunut

        Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
        Seinäjoki
        14
        730
      9. Olet ihana mies

        Mun söpöliini 🙊😘
        Ikävä
        38
        619
      10. YT skoda Transtech

        Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
        Kajaani
        72
        613
      Aihe