ihmisillä on monta nikkiä ja ovat niillä vuoron perään ja jopa yhtä aikaa. Sitten aina joku lipsahdus paljastaa. Varsinkin kun ovat humalassa. Luuleeks ylläpitäjä että sätti on oikeesti suosittu? tai mainostajatkin.
heikossa hapessa sätti
10
199
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ainakaan ylläpito luule, mutta pakko esittää että olis suosittu, muutoinhan se loppuu, kun viimmeisetkin katoaa.
- Anonyymi
Ne joilla on monta nikkiä, istuvat päivät pitkät chatissa ,se on yks syy moneen nikkiin :))))
- Anonyymi
ei ennenkään ollu rekkauspakkoa . kun rekkauspakko tuli alkoi kauhee rutina, että nytloppuu sättärit ja kukaa ei enää tuu...
Nykyään ei tarvii rekata eli on palattu aikaan entiseen, jolloin oli kaikki paremmin - Anonyymi
Joillakin on vain aikaa istua päivät chatissa,kaikilla ei siihen ole aikaa,moninikkisyys on hyvin yleistä näiden keskuudessa. Aikoinaan ehdotin ylläpidolle maksullista rekisteröintiä näin päästäisiin eroon joutavaista häiriköistä ja muista samankaltaisista "sättäilijöistä",mutta tämä ei tuottanut tulosta no samapa tuo,siellä on näitä,jotka arvuuttelevat kuka kukin on jne. ei siellä viihdy kauaa.
- Anonyymi
Äkkiä poistuu kyllä kommentit, joissa yrittää ihmetellä s.24 valvonnan puutetta chateissa. Erikoista!
- Anonyymi
mistä ne päivät chatissa istujat tietää, jos itekin ei siellä istu arvaamassa kuka kukin on
. harmittaa vissiin ettei millään keksi että kuka tuo oli ennen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mistä ne päivät chatissa istujat tietää, jos itekin ei siellä istu arvaamassa kuka kukin on
. harmittaa vissiin ettei millään keksi että kuka tuo oli ennenTiesitkö, että paikalla olevat nimimerkit näkee, myös listaa vilkaisemalla? Siis kirjautumatta itse paikalle chathuoneeseen.
- Anonyymi
Tuo alottajan viesti on todellakin totta eikä chatin ongelmia paranna maksullisuus josta huhuttu monta vuotta, samoin pankkitunnuksilla tunnistautuminen ajaa pois monta *kunnollista chattaria* ja se kato muutenkin ollut valtava.
Jos pankkitunnistautuminen tulisi niin saisin lähipiirini avulla oitis 6 nikkiä lisää mutta aion pärjätä noilla kahdellakin, ei ole tarvetta useampiin. Toinen nikki on käytössä vain jos tarvin apua nikin irrottamiseen tai hyvä keskustelu katkeaa niin pääsen jatkamaan ennenkuin juttelija häviää paikalta.
Chatin arkea on että ollaan monella nikillä yhtä aikaa ja otetaan joku hampaisiin siinä kun muka sitä ruksia ei osata käyttää. Seuraava päivä alkaa chatissa sillä että kerrotaan monta sivua mitä *se* ja *se* sanoi eilen eli ei tarvitse paikalla olla, saat uusinnan seuraavana päivänä.
Toinen syy multinikkisyyteen on yksinäisyys mikäli pitää paikkansa että eräät ovat siellä 24/7 vrk. Heille ainoa avain ulkopuoliseen elämään on chat ja se on ikävä tilanne jos elämän täyttää toisten virtuaalitekstit kun omassa elämässä on vain seinät joita katsella. Mikä ajaa ihmisen moiseen syrjäytymiseen niin siihen en osaa ottaa kantaa, syitä on monia.
Hyvää Itsenäisyyspäivää kuitenkin kaikille ikään, sukupuoleen ja säätyyn katsomatta ja joulun odotusta myös. Joulu on kaikille yhtä hyvä kuin itse haluaa sen olevan, ei se ole muista kiinni ja varsinkaan chatista.- Anonyymi
Tunnistan tämän kirjoittajan,jouluja tulee,jouluja menee,siksi toivotan hyvää jatkoa,terveyttä ja voimia jatkoon. Sama "käläkätys" jatkuu täällä mikä jatkaa "sättiä" keskustelupalstalla näitten chattareiden kesken,eipä niillä muuta kuin tv ja seinät seuranaan,niin ja tietysti virtuaalikaverit joiden kohtalona sama elämä jolle ei tehdä itse mitään. Tehkää oma huone näille yksinäisille ja masentuneille.
Anonyymi kirjoitti:
Tunnistan tämän kirjoittajan,jouluja tulee,jouluja menee,siksi toivotan hyvää jatkoa,terveyttä ja voimia jatkoon. Sama "käläkätys" jatkuu täällä mikä jatkaa "sättiä" keskustelupalstalla näitten chattareiden kesken,eipä niillä muuta kuin tv ja seinät seuranaan,niin ja tietysti virtuaalikaverit joiden kohtalona sama elämä jolle ei tehdä itse mitään. Tehkää oma huone näille yksinäisille ja masentuneille.
Onhan sellainen huone jo olemassa, löytyy *Yhteisöt* nimen alta ja nimeltään Tukikeskustelu,
siellä on vertaistukea.
Mikä estää tapaamasta näitä virtuaalikavereita vaikka kahvikupposen ääressä?
Tai pitämästä muuten yhteyttä?
Chatissa on syntynyt ystävyys- ja parisuhteita, ei se mitenkään outoa ole.
Minullakin ystäviä jo Jippiin ajoilta, tapaamiset tosin harventuneet kun muutimme
maaseudun rauhaan vuosia sitten mutta muuten yhteydet pelaa.
Aiempi kommenttini joulusta * Joulu on kaikille yhtä hyvä kuin itse haluaa sen olevan,
ei se ole muista kiinni ja varsinkaan chatista.*
Se oli tarkoitettu kaikille koska joillekin joulu on stressaavaa aikaa kaikkine
hömpötyksineen, jotkut tekevät sen oman maun mukaisesti ja nauttivat siitä mikä
onkin ihannetilanne, vietti
sen sitten kotona tai ulkomailla, yksin tai yhdessä muiden kanssa.
Tai sitten vaan chatissa mutta toivottavasti joulumielellä.
Leppoisaa joulunodotusta:)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3446894Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai675948Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1945426Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi804231Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan513441HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok663395Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava63383Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan353069Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta442700Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739122297