Läpihuuto juttu

Virkarikokset on Suomessa läpihuuto juttuja joita ei tutki kukaan aiheuttaen satojen miljoonien vahingot vuosittain sekä viranomaisten maalittamista .
1125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaikea on uhrin saada oikeutta jos on virkamiehen rikoksen uhri, kunnassani menossa esitutkinta,uhreja paljon saman virkamiehen mutta harva haluaa todistaa. toivon että asiaa etenee. vaikea todistaa sillä virkamiehet voi väärentää omat dokumenttinsa.
usein virkamiehet tarpeettomasti suojelee toisiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Virkarikokset on Suomessa läpihuuto juttuja joita ei tutki kukaan aiheuttaen satojen miljoonien vahingot vuosittain sekä viranomaisten maalittamista .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu