Hei vaan! Suunnitelmissa olisi tehdä helmikuussa parin viikon reissu Vietnamiin. Tarkoitus olisi varmaan ainakin reilu viikon verran löhötä (uida ja snorklata) rantakohteessa, mutta myös kulttuuri kiinnostaa. Danangin ja Hoi anin alue vaikuttaisi aika potentiaaliselta vaihtoehdolta.
Kaipaisinkin nyt kaikenlaisia kokemuksia ja vinkkejä. Millaisia Danang ja Hoi an ovat mielestäsi rantalomakohteina? Onko kokemusta Hoi anin edustalla olevasta Cham saaresta? Se kiinnostaisi erityisesti. Mietinnässä myös mahdollisesti siellä yöpyminen muutaman päivän ajan. Kiinnostaisi tehdä myös pari päiväretkeä joihinkin kulttuurillisiin kohteisiin, joten mielelläni kuulisin niistäkin suosituksia :)
danang/hoi an/cham island kokemuksia
1
1647
Vastaukset
Hei. Itse olin viime vuoden Elokuussa neljä yötä Hoi anissa. Majapaikkani oli guest house tyyppinen Vinci Villa hoi an. Hotellissa oli hyvä/laatusuhde, hyvä wifi, suppea aamiainen, sijainti asutuksen keskellä, allas hyvin pieni, jotkut otti aurinkoa, nuoria matkustajia etupäässä. Varasin hotellista lentokenttäkuljetukset, lisäksi varasin hotellista saman kuljettajan päiväretkelle histoarilliseen Huen kaupunkiin. Hänen siskonsa lähti mukaan oppaaksi, hänellä oli vapaapäivä Yliopistolta. Hoi an histoarillinen kohde, paljon turisteja Aasiasta. Nuori opas tykkäsi enemmän Danangin isosta kaupungista, sinne kannattaisi mennä aurinkoa ottamaan. Jos varaat lennot, kannattaa lennot varata samalle lipulle. Itse menin Hongkongin kautta ja palasin Bangkokin kautta. Ruoka oli hyvää ja halpaa,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283577Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142850Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212781Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt252749Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162448Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771782Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501698Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261686Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431471- 1491373