Apua ??????

Anonyymi

Miten raivokohtauksen saanutta liikuntavammaista hillitään ?

3

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse olen liikuntavammainen mies ja vastaan vain omasta puolestani. En usko, että yksistään liikuntavamma on äkäisyyden syy. Itseä ainakin vituttaa se, että on syrjitty ja sitten kun sadan ihmisen joukossa on yksi joka saa oikein kunnolla maidon hellalle ja kukaan ei tule väliin. niin itsellä pannu kuivaa ja hermot on kireellä.

      Sitten kun on näitä ns. kavereita.... kavereita alkaa olee liikaa.... ja sitten kun tulee se yksi niin sanottu aito oikea, niin ei pysty olemaan hänelle sellainen kuin hän haluaa.

    • Anonyymi

      Asenteesi on ylettömän halveksiva ja esineellistävä.
      Kyselet kuin ihminen jolla on joku liikkumisen rajoite ei olisi tavallinen ihminen vaan joku ufo-olento.
      Miten "hillitset" muita ihmisiä? Miten hillitset itseäsi? Olet ilmeisesti sama henkisesti keskenkasvuinen tyyppi joka halveeraat täällä liikuntaesteisiä muutenkin.
      Yleensä tasaveroinen keskustelu auttaa konfliktien hallinnassa, haluatko itseäsi "hillittävän" jotenkin kun saat raivokohtauksen?
      Koitahan ymmärtää että ihminen on ihminen , ihan riippumatta onko hänellä joku vamma vai ei.
      Tuskin sinäkään muuttuisit henkisesti joksikin ihan muuksi jos kehosi vaurioituisi jotenkin, ihminen kun ei ajattele kehollaan vaan aivoillaan ja sydämellään, ne asiat ovat liikuntavammaisilla ihan samanmoiset kuin muillakin.
      Paitsi että ihminen joka joutuu kärsimään fyysisistä sairauksista, kasvaa usein vahvemmaksi ja empaattisemmaksi myös muita kohtaan.

    • Anonyymi

      Ihan samalla lailla kuin ketä tahansa jolla on keittänyt ylitse. Miten liikuntavamma noin mielestäsi vaikuttaa siihen hitsaako ja kuinka kiinni....

      Tai en itse ainakaan ole huomannut että ihmiset olisi psyykkeeltään niin erillaisia on niillä vamma tai ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      57
      4594
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      153
      4213
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3842
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3810
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3635
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      78
      3464
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3031
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2706
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2414
    Aihe