Apua ??????

Anonyymi

Miten raivokohtauksen saanutta liikuntavammaista hillitään ?

3

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse olen liikuntavammainen mies ja vastaan vain omasta puolestani. En usko, että yksistään liikuntavamma on äkäisyyden syy. Itseä ainakin vituttaa se, että on syrjitty ja sitten kun sadan ihmisen joukossa on yksi joka saa oikein kunnolla maidon hellalle ja kukaan ei tule väliin. niin itsellä pannu kuivaa ja hermot on kireellä.

      Sitten kun on näitä ns. kavereita.... kavereita alkaa olee liikaa.... ja sitten kun tulee se yksi niin sanottu aito oikea, niin ei pysty olemaan hänelle sellainen kuin hän haluaa.

    • Anonyymi

      Asenteesi on ylettömän halveksiva ja esineellistävä.
      Kyselet kuin ihminen jolla on joku liikkumisen rajoite ei olisi tavallinen ihminen vaan joku ufo-olento.
      Miten "hillitset" muita ihmisiä? Miten hillitset itseäsi? Olet ilmeisesti sama henkisesti keskenkasvuinen tyyppi joka halveeraat täällä liikuntaesteisiä muutenkin.
      Yleensä tasaveroinen keskustelu auttaa konfliktien hallinnassa, haluatko itseäsi "hillittävän" jotenkin kun saat raivokohtauksen?
      Koitahan ymmärtää että ihminen on ihminen , ihan riippumatta onko hänellä joku vamma vai ei.
      Tuskin sinäkään muuttuisit henkisesti joksikin ihan muuksi jos kehosi vaurioituisi jotenkin, ihminen kun ei ajattele kehollaan vaan aivoillaan ja sydämellään, ne asiat ovat liikuntavammaisilla ihan samanmoiset kuin muillakin.
      Paitsi että ihminen joka joutuu kärsimään fyysisistä sairauksista, kasvaa usein vahvemmaksi ja empaattisemmaksi myös muita kohtaan.

    • Anonyymi

      Ihan samalla lailla kuin ketä tahansa jolla on keittänyt ylitse. Miten liikuntavamma noin mielestäsi vaikuttaa siihen hitsaako ja kuinka kiinni....

      Tai en itse ainakaan ole huomannut että ihmiset olisi psyykkeeltään niin erillaisia on niillä vamma tai ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      106
      2981
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      154
      2106
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      63
      2072
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      38
      1749
    5. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      146
      1430
    6. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      986
    7. Niin siinä kävi. :D

      oisit halunnu seurustella :D jäit ilman :D
      Ikävä
      99
      880
    8. Ketä T mies kaipaa?

      Kaikki T miehet saavat vastata omansa. Aloitan: T kaipaa J naista.
      Ikävä
      50
      744
    9. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      77
      723
    10. Nähdäänköhän me enää

      Lähiaikoina tai koskaan
      Ikävä
      55
      707
    Aihe