Apua ??????

Anonyymi

Miten raivokohtauksen saanutta liikuntavammaista hillitään ?

3

278

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse olen liikuntavammainen mies ja vastaan vain omasta puolestani. En usko, että yksistään liikuntavamma on äkäisyyden syy. Itseä ainakin vituttaa se, että on syrjitty ja sitten kun sadan ihmisen joukossa on yksi joka saa oikein kunnolla maidon hellalle ja kukaan ei tule väliin. niin itsellä pannu kuivaa ja hermot on kireellä.

      Sitten kun on näitä ns. kavereita.... kavereita alkaa olee liikaa.... ja sitten kun tulee se yksi niin sanottu aito oikea, niin ei pysty olemaan hänelle sellainen kuin hän haluaa.

    • Anonyymi

      Asenteesi on ylettömän halveksiva ja esineellistävä.
      Kyselet kuin ihminen jolla on joku liikkumisen rajoite ei olisi tavallinen ihminen vaan joku ufo-olento.
      Miten "hillitset" muita ihmisiä? Miten hillitset itseäsi? Olet ilmeisesti sama henkisesti keskenkasvuinen tyyppi joka halveeraat täällä liikuntaesteisiä muutenkin.
      Yleensä tasaveroinen keskustelu auttaa konfliktien hallinnassa, haluatko itseäsi "hillittävän" jotenkin kun saat raivokohtauksen?
      Koitahan ymmärtää että ihminen on ihminen , ihan riippumatta onko hänellä joku vamma vai ei.
      Tuskin sinäkään muuttuisit henkisesti joksikin ihan muuksi jos kehosi vaurioituisi jotenkin, ihminen kun ei ajattele kehollaan vaan aivoillaan ja sydämellään, ne asiat ovat liikuntavammaisilla ihan samanmoiset kuin muillakin.
      Paitsi että ihminen joka joutuu kärsimään fyysisistä sairauksista, kasvaa usein vahvemmaksi ja empaattisemmaksi myös muita kohtaan.

    • Anonyymi

      Ihan samalla lailla kuin ketä tahansa jolla on keittänyt ylitse. Miten liikuntavamma noin mielestäsi vaikuttaa siihen hitsaako ja kuinka kiinni....

      Tai en itse ainakaan ole huomannut että ihmiset olisi psyykkeeltään niin erillaisia on niillä vamma tai ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      139
      987
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      936
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      42
      813
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      725
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      684
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      586
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      575
    9. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    Aihe