Veikkaan että kun Rukan kisat pääsevät käyntiin, sitten selitellään. Vielä pullistellaan ,ainakin kun katsoo suomen hiihtäjien huoltorekkaa.
Sen auton kyljessä nimittäin hiihtäjämme pullistelevat, Hakalakin näyttää siinä vähän pattia.
Siinä autossa on muuten laitettu raha vähän haisemaan! Hiihtoliitto on näyttänyt että on millä mällätä, on kiva hiihtäjiemme leuhottaa.
Mäkihypyssä meillä raha ei tosin näy. Siellä taitaa yksi mies talkootöinä ommella puvut, huoltaa sukset ja taitaapa jopa osallistua valmentamiseenkin.
Hyvä että hiihtäjillemme sitä rahaa kuitenkin on. Toki naisilla rukan ensimmäinen sprintti meni sen verran huonosti, pärmäkoskikin jäi kun tikku tiedätte kyllä mihin että tuskimpa siellä huomen aamulla paljon huomenia kuuluu.
T. Kuningas
Nyt pullistellaan!!
3
139
Vastaukset
- Anonyymi
Hakalan suksi ei toiminut!!Ei tässä kauaa keritty kautta mennä ennen kuin se suksien syyttely alkoi. Meille suomaisen hiihdon ystäville se niin tuttu märinä jota me talvesta toiseen joudumme maamme hiihtäjien osalta kuuntelemaan.
On huoltorekka, pelit ja työntekijät jotka painavat niskalimassa suojapuvut päällään myrkky voiteita suksien pohjiin niin tästäkään huolimatta se suksi ei vaan toimi.
Ei tarvitse aamulla kyllä huomenta rekalla paljon odottaa, sitä ei kuulu.- Anonyymi
Hakala ?
niin Maijaa tarkoitat, kävitkö hönkäsemässä turskarekasta kunnon pöllyt ?
Meneppä hiihtämään välillä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hakala ?
niin Maijaa tarkoitat, kävitkö hönkäsemässä turskarekasta kunnon pöllyt ?
Meneppä hiihtämään välillä.Missäs se Statoilin muovikassi nyt leijaa ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4493115Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1432292- 1352142
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel291624Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71495Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2101359Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1651320- 81106
- 571086
- 71817