Samsung päivitykset?

Anonyymi

Tuleeko Samsung A7:ään enää päivityksiä?
Kun ei ole pitkään aikaan tullut mitään.
Jos kokeilee "tarkista suojaus"-kohdan eikä se löydä mitään, tarkoittaako se ettei ole viruksia?

18

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tulee mutta hitaasti Samsungin tapaan. Ei hyvä siis

    • Anonyymi

      Tuskimpa tulee, Amdroid on kaupasta ostettuna jo vanhentunut ja päivityksiä niihin ei saa kuin yhden tai kaksi koskaan.
      iPhonessa tuki on 5 vuotta.

      Androidissa voi olla haittaohjelmia jopa tehtaalta tullessa ja ohjelmat saattaa alkaa latailemaan haittaohjelmia vaikka aluksi olisi turvallinen.
      iPhonessa ei haittaohjelmia ole.

      • Anonyymi

        Niin mikä haittaohjelma Samsungissa on jo tehtaalta tullessa??
        Hyvin on toiminut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin mikä haittaohjelma Samsungissa on jo tehtaalta tullessa??
        Hyvin on toiminut.

        Ei Samsungissa ole mutta ns "no name" malleissa voi olla. Tyyliin 20 euron eBay kiinankapula joka ei ole tunnettua merkkiä.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Android laitteiden yleisimmät tukiajat:

      Tietoturvapäivitystuki 2-3 vuotta laitteen JULKAISUSTA.
      Ominaisuuspäivitystuki 1-2 vuotta laitteen JULKAISUSTA.

      Halvimpien laitteiden tuki voi olla huonompi. Kaupassa kannattaa olla tarkkana, ettei vahingossa tule ostaneeksi viimevuotista mallia, sillä tukiajat lasketaan aina julkaisusta lukien.

      Myynnissä on myös valmiiksi vanhentuneita laitteita, joihin ei tule ikinä ainuttakaan päivitystä. Sellaisia laitteita ei kannata ostaa. Uusin käyttöjärjestelmäversio on Android 10, joka on julkaistu tänä vuonna. Android 8:lla tai vanhemmalla käyttiksellä varustettuja laitteita ei kannata enää ostaa.

      Alkuperäinen Samsung A7 on julkaistu 2015, joten mitään päivityksiä ei ole odotettavissa, tuki on loppunut jo aikapäivää sitten.

      • Anonyymi

        Höpö höpö. Tänä vuonnakin tullut päivityksiä Samsung A7:ään. Malli 2018


      • Anonyymi

        niin, kun ostat androidin vuoden päästä onkin tukiaika jo loppusuoralla, usein niitä luvattuja päivityksiä saat ehkä kaksi kappaletta valmistuksesta pariin vuoteen, eli täysin roskaa.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö. Tänä vuonnakin tullut päivityksiä Samsung A7:ään. Malli 2018

        2018-versio on vielä päivitettävien listalla, mutta alkuperäiseen 2015-malliin niitä päivityksiä ei enää tule.


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Selvä apple fanin kirjoitus. ilmestyskirjoitus

        on hyvä kertoa totuus androidista ettei Android lampaat liikaa luule.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        niin, kun ostat androidin vuoden päästä onkin tukiaika jo loppusuoralla, usein niitä luvattuja päivityksiä saat ehkä kaksi kappaletta valmistuksesta pariin vuoteen, eli täysin roskaa.

        Harva pitää yli 3v luuria, katelkaa Nokiaa, Samsung päivittää mitensattuu.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Appsit päivittyy mun 5v vanhaan sonyyn. luulin, että nekin loppuu parissa vuodessa.

    • Anonyymi

      Vielä tässä kuussakin tullut.

    • Anonyymi

      Hyvin päivittyy Samsung!

      • Anonyymi

        😀😃😄😁😆😅😂🤣


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      64
      5690
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      107
      3575
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      57
      3448
    4. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      5
      2673
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      93
      2672
    6. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      74
      2530
    7. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      13
      2430
    8. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      42
      2404
    9. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      86
      1967
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      341
      1907
    Aihe