Rajansa kai kaikellakin...

Mulla ainaki "riesa"yläkerran naapuri(yh-äiti)..muutti 2 viikkoo sitten 6 lapsensa kans yö myöhään meteliä ja aamulla sama alkaa jo ennen klo 6.00(viikonloppuisinkin)taitaa olla muksuilla "vapaa kasvatus"ja rytmi sekaisin.Kattelen jonkun aikaa jos ei rauhoitu käyn sanomassa!!
2788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tiedoksi kirjoittajalle ja muillekin joilla on ennakkoluuloja yh:ja kohtaan, suurin osa meistä yh:sta kasvattaa lapsensa kunnolla. Moni meistä vielä paremminkin kuin ns.normaaliperheissä joissa on kaksi huoltajaa. Omillakin lapsillani on rajat ja meillä kasvatetaan silti rakkaudella. Kaikissa perhemuodoissa on poikkeuksia. Tiedän montakin kahden huoltajan perhettä, joissa lapsilla on vapaa kasvatus, enkä voi sitä hyväksyä. Sovitaanko ettei yleistetä turhanpäiten. Yläpuolellanne voisi yhtä hyvin elää millainen perhe tahansa kasvattamattomien lapsiensa kanssa.

Äänestä

Ala pitämään kirjanpitoa kellonaikoineen metelöinnistä,toimita se taloyhtiön hallitukselle
ja vaadi heitä ryhtymään tarvittaviin toimenpiteisiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myöskin yh-äiti!!! kirjoitti:

Mulla ainaki "riesa"yläkerran naapuri(yh-äiti)..muutti 2 viikkoo sitten 6 lapsensa kans yö myöhään meteliä ja aamulla sama alkaa jo ennen klo 6.00(viikonloppuisinkin)taitaa olla muksuilla "vapaa kasvatus"ja rytmi sekaisin.Kattelen jonkun aikaa jos ei rauhoitu käyn sanomassa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu