Berliinin helteet

Anonyymi

Hei, onko Berliinissä heinäkuussa liian kuuma sää lomailla?

5

1040

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmastonmuutos näkyy Berliinissäkin. Viime vuoden heinäkuussa oli parikin pitempää hellejaksoa, jolloin pyörittiin 30 asteen molemmin puolin.

    • Anonyymi

      Voitteko laittaa tälle sivulle jonkin luotettavan säätilaston Berliinin tämän vuoden heinäkuun lämpötiloista?

    • Anonyymi

      Riippuu millainen sää on sinulle liian kuuma, varaatko hotellin ilmastoinnilla vai et ja myös siitä tuleeko ilmastonmuutoksen superhelle myös ensi vuonna. Viime heinäkuussa Hampurissa oli noin 30C helteitä, tosin huomasin että Hampuri on paljon viileämpi ja pilvisempi kuin muut Saksan kaupungit en tiedä johtuuko sijainnista. Sitten menin bremeniin ja sinne tuli Hollannin läpi 40C superhelle, jollaista ei yleensä Pohjois-Saksassa ole se helle oli samanlainen kuin Espanjassa. Saksassa on paljon majoituksia ilman ilmastointeja koska yleensä sää on ennen ollut noin 26C tai alle kesällä, nyt viime vuosina sää on täysin muuttunut kuumemmaksi ja helle ulottuu sieltä pitkälle. Mutta jos menet varaa hotelli ilmastoinnilla ja voit myös kysyä etukäteen hotellista onko varmasti se toimiva ilmastointi. Sitten jos perillä ei olisi, voisit näyttää sen sähköpostin että se on luvattu. Tai mene nyt talvella tai keväällä.

    • Anonyymi

      No on se aina parempi, kun suomen sää.

    • Anonyymi

      Elokuussakin on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      205
      1192
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      129
      894
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      765
    Aihe