Mummoni ja minä ollaan jotain yliluonnollisia olioita

Anonyymi

Olen nyt 22-vuotias nainen ja pitänyt itseäni aina normaalina. Aina ajattelin ettei mitään yliluonnollista ole ja että kaikki paranormaalikokemukset on vaan satua. Joudun vetämään sanani takaisin. Mun koko elämä meni ihan sekasin kun tajusin voivani tehdä juttuja jotka ei ole normaaleja. Olin bussissa kun ensimmäisen kerran tää tapahtui. Siitä on noin kuukausi. Mulle soitettiin että mun paljon nuorempi pikkusisko oli kuollut. Heti kun puhelu loppu niin en kyennyt muuta kuin tuijottamaan eteeni ja mun teki mieli kirkua kaikki tuska ulos mut en kyennyt tekee mitään elettäkään. Sitten vaan yhtäkkiä havahduin siihen että kaikki lähinnä mua istuvat ihmiset alkoivat pidellä päätään ja valittaa jotain että jostain kuulu joku hirveän kova ääni joka tuntui siltä et se räjäyttää korvat. Tajusin kirkuvani pääni sisällä ajatuksissani. Heti kun lopetin sen huomasin että kaikki oli vaan ihmeissään että hei nyt se loppui. Uskottelin ensin itselleni että se oli sattumaa mutta ei se ollut. Tuon jälkeen jos suutuin aloin jotenkin vaistomaisesti kirkua mielessäni ja aina sain aikaan saman reaktion. Sitten selvisi että kykyni on sukukirous tai sellaista. Suutuin mummolleni ja viha sai minussa aikaan isomman reaktion koskaan. Tällä kertaa en huutanut vain pääni sisällä vaan käytin myös suutani. Ja kun tein näin jokainen lasimaljakko ja pari lähintä ikkunaa menivät säpäleiksi. Mutta sitten koin toisen yllätyksen. Mummoni ei ollut moksiskaan vaan alkoi huutaa samalla tavalla kuin minäkin mutta vielä kovempaa. Lensin nurin hänen huutonsa voimasta. En voinut kuin haukkoa henkeä ja sanoa hänelle että 'oot samanlainen kuin mä'. Tuon jälkeen mummoni sanoi että osalla hänen puoleltaan sukua on tälläinen kyky. Mummoni kutsui sitä ainutlaatuisuudeksi kun taas äitini sanoi sen olevan kirous. En toistaiseksi ole saanut selville mistä tämä kaikki johtuu. Mummoni on alkanut opettaa kyvyn hallitsemista jotta ei aiheutuisi isompaa vahinkoa. Kukaan suvustamme ei tiedä mikä laukaisee kyvyn tai muutakaan. Mummoni sanoi että on aika varma että kun ottaa huomioon erikoisen ketteryyden, fyysisen voimakkuuden ja nopean reagoimiskyvyn tuon huutojutun lisäksi niin hän on alkanut ajatella että ehkä me emme ole ihmisiä vaikka näytämme ulospäin ihan normaaleilta.


Suomi24 tai netti ylipäätään on aika huono paikka löytää mitään aitoa vastausta mutta onkohan olemassa muita minun ja mummoni kaltaisia? Olisi kiva tietää jos on ja jos vain tiedätte jotakin tästä kaikesta että mitä tämä on niin olen kuulolla. Itse tiedämme vain että suvussamme on ollut hyvin pitkään -ehkä jopa ihan alusta asti?- henkilöitä jotka kykenivät samaan kuin minä ja mummoni. Toivon että joku tietäisi enemmän.

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi, valitettavasti minun mummoni on kuollut. Hänellä oli yliluonnollisia kykyjä jotka sitten siirtyivät äidilleni ja sitten minullekkin.

      Mummi oli Heinävedeltä kotoisin ja hän oli liitänyt transsitilassa taivaalla. Hän sanoi että olisi kyennyt nähdä Tulilahden surmaajan/surmaajat.Kun hän kuoli näin hänet kasvot pimeyden keskellä, hän myös varoitti minua v.2016 yhden asian tiimoilta.

      Äitini ja minun välillä on telepaattinen yhteys, olemme olleet yhteydessä silloin tällöin.

      Itse osaan siirtyä transsitilaan jos haluan, näin on käynyt hammaslääkärissä usein kivun takia.Tapahtumia ym. on muitakin.

    • Anonyymi

      Itse näen kykysi lahjana, jos joku joskus haluaa sulle pahaa voit pistää vastaan helposti. Olisinpa itsekin erityinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe