https://www.stuff.co.nz/national/113304295/french-exchange-student-faced-with-horror-homestay-in-auckland
Vielä saavat ihmisiä huijattua näillä reissuillaan.
Kauhuvaihdot jatkuu
6
260
Vastaukset 6
- Anonyymi
Normi toimintaa!
Artikkelin tapaus ei ole mikään yksittäistapaus, vaan jokseenkin tyypillinen vaihtarin/kielikurssilaisen majoituspaikka, josta vanhemmat maksavat sievoisia summia järjestäjän taskuun (=Panaman ja Sveitsin tileille)
En tiedä, miten tyhmä pitää ihmisen olla, että lähtee tähän pelleilyyn ja vielä maksamaan tästä rikolliset piirteet täyttävästä toiminnasta riskeeraten oman lapsensa terveyden ja turvallisuuden... Tietoa ja faktaa on kyllä saatavilla näiltä sivuilta, kuluttajariitalautakunnasta, oikeuslaitoksista, Danielle Grijalvan sivuilta jne.
Ainahan löytyy näitä riskipelin ja extreme lajin harrastajia, mutta näihin vaihto-oppilastouhuihin osallistumisessa on kyllä kyse käsittämättömästä tyhmyydestä!!
OTTAKAA SELVÄÄ ASIOISTA!!- Anonyymi
Kyllä, itsellä kauheita kokemuksia myös. En suosittele kenellekkään!
- Anonyymi
Aika tyhmäksi itsensä tuntee koska tietoa on saatavilla.
- Anonyymi
https://www.japantimes.co.jp/news/2019/12/29/national/students-death-reveals-dark-side-bhutan-japan-exchange-program/#.XilPnjDkuhA
Terveydelle vaaralliset olosuhteet, järjestöjen valheet ja rahastus, nuorten ihmisten hyväksikäyttöä kaikella tavalla, kuolema ja vakavia sairastapauksia... sellaista on vaihtobisnes.- Anonyymi
https://thepienews.com/news/bhutan-japan-learn-earn-charged-forgery/
Hyvä, että saadaan haastettua oikeuteen näitä ihmiskauppiaita - Anonyymi
Hyväuskoisia nuoria rahastetaan ja käytetään häikäilemättömästi hyväksi tässä törkeässä bisneksessä nimeltä opiskelijavaihto ja kielikurssit.
Ei riitä varoitukset eikä esimerkit maailmalta... Sinisilmäisinä luotetaan, että: ”kyllä minä pärjään”.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t71920Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227813Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67758- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59568Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26533Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞29520- 46507
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29499- 35489