Teen kotona etätöitä erääseen suureen mediaan ja tästä joutuen olen paljon kotona, valitettavasti. No ongelmanani on naapurin nuoripari, erityisesti tämä nuorimies, joka on ilmeisesti ottanut asiakseen kytätä tekemisiäni.
Asunnossa on huonohko äänieristys ja varsinkin kylpyhuoneessa on moinen ongelma. Erittäin kuumottavaa kuulla kun tämä nuori mies, selostaa(!) kotiin saapuvalle neidille, kuinka en ole tänään poistunut asunnosta! Olisi muutakin mainittavaa tästä herrasta, mutta tuo mainitsemani asiaa kuumottaa eniten. Tätä on jatkunut varmasti jo pitkään, mutta ei ole tapana naapurien elämää seurailla.
Olen nyt pohtinut, mitä hemmetti tällaisessa tilanteessa voi tehdä kun muuttaminen ei valitettavasti ole vaihtoehtona nyt, ja pitäisikö sitten vaan tämän nuoren herran nauttia tästä elämäänsä tuottamastani "jännittävästä" sisällöstä ja olla välittämättä 😄
Ongelmana naapurini nuorimies
4
81
Vastaukset
- Anonyymi
No huh, kieltämättä ahdistava tilanne, mutta en osaa vinkkejä antaa tilanteen ratkaisuun..
- Anonyymi
Epäilen, että äänet kulkeutuvat hormiventtiilin kautta kylpyhuoneessa ja kovat seinät vahvistavat sitä.
Kylpyhuoneessa ei tarvita jatkuvaa ilmanvaihtoa. Rakentaisin jonkin helpon jutun, jolla sulkea tai peittää ilmanvaihtoventtiili ja avata tarvittaessa ja yöksi.
- En ole ilmastointialan asiantuntija - - Anonyymi
Minä mietin usein muuttoa,en vaan jaksa alkaa pakkaamaan. Täällä asuu paljon päihde/mt ongelmaisia. Mutta kai niitä vähän joka puolella. Äitini naapurissa kyttäävät pyykinpesutkin. Hehehe. Kerran epäilleet,että pesee aikuisten lastensa pyykit. Ok, äidillä oli jonkun verran lakana ym pyykkiä,mutta loksahti kyylillä suut auki,kun menin paperin(jossa kaikkien äitini aikuisten lasten nimet ja osoiteet) kanssa,että vanhin meistä asuu pääkaupunkiseudulla ja me muut 200km päässä,että aika kelmiä oltaisiin,että pyykit todettaisiin tänne😂😂 Kyseessä on siis omistusosaketalo ja siellä pesutupa on kovassa vartioinnissa vanhojen ihmisten toimesta. Heillä ei kai muuta virikettä ole eläkepäivinä.
- Anonyymi
Mitä se ylipäätään kuuluu kellekkään,vaikka olisit viikon kotona käymättä ulkona? Toki,jos miettivät onko elossa tai jotain. Mutta noin muuten. Minulta sekopää naapuri kyseli kerran kuka kävi kylässä,kun sattui olemaan ihan mies ja minä nainen😂😂😂😂 Juu,emme harrastaneet seksiä. Vaan oli ihan muita asioita kyseessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161