Rva 48.v maaseudulla osa 7

Anonyymi

"Jessus kuinka nöyryyttävää"!
"Ukkohan on sadisti"!
Ajattelin posket häpeästä punoittaen itseäni siivoamassa nöyryyttävästi, nöyryyttävän seksikkäässä asussani ukon siivotonta taloa.
"Mutta mitä minä voin tälle"  kysyin itseltäni.
Annoin vieläpä ukolle tahtomattani typerästi todisteen syrjähypystäni hänen kanssaan.
Tiesin Kalevin olevan kyllä niin häikäilemätön, että hän kertoisi kyllä siitä tarvittaessa miehelleni.
Mitä muutkin sukulaiset ja ystävät ajattelevat minusta, jos tämä kaikki tulisi ilmi?!!

Tätä kaikkea aikani mietiskellessä, tulin siihen johtopäätökseen, että vielä tämän yhden kerran nöyrryn ukolle ja käyn siivoamassa hänen asuntoaan.
Sen jälkeen en enää suostu tällaiseen kiristykseen ja keksin jonkun tavan päästä ukon pihtiotteesta irti.
Jospa ukko nyt ei tosiaankaan halua muuta minulta kuin itselleen siistin kodin ja silmänruokaa, yritin vakuuttaa itselleni tietäen, että tuskin asia kuitenkaan olisi niin.

Näillä mietteillä, itselleni parasta uskotellen, riisuin vaatteeni ja häpeää tuntien, puin miehen vaatiman työasun päälleni.
Ei alusasuja, hän sanoi!
"Kamalan noloa", sanoin itselleni ääneen, muistellen miten kävi eilen, kun ukko repi alusasuni päältäni riekaleiksi pihamaallamme.
Katsoin peilistä itseäni.
"Voi ei! Kuinka lutkalta näytänkään", ajattelin kun näin itseni punaisissa korkokengissä, mustissa saumallisissa stayupeissa, "roiskeläppä" mittaisessa minihameessa ja punaisessa avoin kaula-aukkoisessa hihattomassa topissa, jossa kookkat rintani eivät millään tahtoneet pysyä piilossaan.
Nännini olivat paisuneina ja törröttivät riettaasti paitani läpi kruunaten kokonaisuuden, jollaisena oletin Kalevin minun siivotessani hänen nähtensä olevan.
Ukolla ei ainakaan ole valittamista asustani, ajattelin lohduttautuen asuvalinnastani edes jotenkin.

Vapisin kauttaaltani ottaessani puhelimen käteeni soittaakseni Kaleville.
Mietin vielä tovin, onko tämä nyt viisasta nöyrtyä ukon vaatimuksiin.
Aikani itseni kanssa kamppailtuani, otin valinnasta ukon numeron näkyville.

Vatsanpohjaani kihelmöi hurjasti ja käteni tärisivät kun kuuntelin puhelimen ääneen tuuttausta.
"No niin pikkurouva", ukko vastasi hieman ivallisesti.
Keräsin rohkeuteni ja pakotin itseni puhumaan. Sain häveten sanottua hiljaisella äänellä, lähes kuiskaten,
"Olen valmis noudettavaksi."

1

3281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvin kuvattu naisen tunteet. Järjen ja kiiman kappailu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2481
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2219
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1845
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1423
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1413
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1114
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      908
    Aihe