Oltiin PKY esittelyssä Jyväskylässä Alba hotellissa. Tyrkyttivät väkisin PKY jäsenyyttä hintaan n. 10 000 eur. Lehti-ilmoituksessa oli että ostavat lomaosakkeita, eli tule Alba hotellille. Osto kääntyikin lomaosakkeesta hyvittämiseen, 5000 eur ja välirahaa jäsenyyteen n. 5000 eur että saan 10 000 eur jäsenyyden. Meneekö okeasti joku tällaiseen halpaan?
PKY tyrkytystä
7
112
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa kyllä aika pelottavalta, tulet myymään osaketta ja ykskaks tuletkin ulos esittelystä ja aivopestynä 5000 euroa köyhempänä taskussasi klubijäsenyys. Onko näissä klubijäsenyyksissä minkäänlaista kuluttajansuojaa, siis kaupan peruuttamisaikaa? Onko siinä klubikansiossa valmis peruuttamislomake?
- Anonyymi
Noilla pky:llä on aika kirjava hinnoittelu. Jos sinulla on viikkoosake niin hinta 10.000€.Jos ei ole ja liityt jäseneksi niin hinta 5.000€.
- Anonyymi
Eli suomeksisanottuna helppoheikkien hommaa nämä PKY-myyjät, vedetään hinnat hatusta pärstäkertoimen mukaan. Reilu meininki.
- Anonyymi
Jos sinulla on jo viikko-osake niin tietenkin hinta kalliimpi. Hinta käteisellä 5000€ tai vanha lomaosake 10 000€.
- Anonyymi
Riippuu siitä kuinka pitkäksi aikaa jäsenyyteen sitoutuu tuolla 5-10 k€.
- Anonyymi
Kuinka pitkäksi aikaa pitää sitoutua jäsenyyteen jota todennäköiseti ei voi saa myydyksi millään hinnalla ja joka vuosi juoksee jäsenmaksu joka on 370 eur vuodessa? Kuinka pitkä on ikuisuus?
- Anonyymi
Pari vuotta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun493311Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5252013Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821907- 191561
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431498- 281376
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281277UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131195