Oon miettiny, mitä se oikei tarkottaa koko " hiilijalanjälki" , en oo missään nähny,ku mökillä pihagrillissä, nuotiolla ja tuvan uunissa noi realistisesti, enkä astu siihe,ettei matot likaannu. Kaikki nykyään hinnoitellaan, niin mikähän se on hinta ? miehen kaasupäästöllä hernekeiton syömisen jäläkeen esim.?? Ja kukahan se on niin viisas mies , että ossaa täyvellisen vastauksen ( hyväksyttävän) antaa.
Hiilijalanjälki
7
143
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikki "Likakaivot"tuottavat ilmastopäästöjä.nämä sitten kerääntyvät ilmakerroksiin.
Pian sitä sitten toivotaan olevamme Kaloja. Varsinkin "Kultakaloja".
Kuntien tekemät likaviemärilinjat,niiden päästöt maksetaan kuntaveroista.
Taajaman ulkopuoliset joutuvat maksumiehiksi.Kljetus ja tyhjäys maksujen kautta
Hinta riipuu kaivojen suuruudesta.
Hiilijalanjälki tarkoitaa "Euroja "Joillekin tahoille. - Anonyymi
Nämä jälet ei tuu loppumaan niin kauan ,kuin ihmisiä on maanpäällä. Maksoi, mitä maksoi. Tuutte huomaamaan tämän.
- Anonyymi
Hiilijalan jälki on, jos on astunu jalkansa porokasaan ja astuu sillä valkoiselle hangelle..
- Anonyymi
Puucee tarkastajan raportin mukaa Kyyjärvi on maailman pahin saastuttaja.
- Anonyymi
Luulen ,että P maistuva puhe ja höyrykin "saastuttaa" jonniinverran.
- Anonyymi
Kun sen kaljarevohkan pieremistä kerran todistaa niin ei tarvitse ihmetellä miksi hiilijälki on niin valtava. Saa pidellä nenästänsä että hatustansa, hyvä kun pystyssä pysyy.
- Anonyymi
Kyllä ne kaljahampuusit johonkin laboratorioon pitää lähettää. Ei ole normaalia sellainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1834612
- 363283
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412738Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.172495- 252368
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.672237Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192008Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311760Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391715Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.751381