Tarvitsisin pari vuotta vanhan hd tv:n tallentavaksi. Mitä suosittelet? On kakkos- tv, satunnainen käyttö. Muisti? Millainen?
Tv ohjelmien tallennus
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla roikkuu telkkarin kyljessä teranen 2,5" usb-kiintolevy. Tosin olen muistaakseni osioinut vain 300 gigaa tv-tallennusta varten. Huono puoli tietysti ettei yhden virittimen telkkarissa voi katsoa eri kanavanipun ohjelmia tallennuksen aikana.
Kiitos vastauksesta.
Eli ei voi tallentaa ja katsoa toista kanavaa? Kai voi kuitenkin ajastaa tallentamaan vaikkei telkkari oliskaan päällä?
Joo kyllä ajastukset toimii. Virtoja ei sentään kannata ottaa tv:stä päältä... minulla on kauko-ohjattu pistorasia ja joskus on jääneet tallenteet sen vuoksi tulematta, kun ei ole ollut tv:ssä virtoja lainkaan. Telkkarin ei tietenkään tarvitse olla tallennusta varten "päällä"-päällä, riittää että sen sammuttaa kaukosäätimestä.